Hobbit: The Desolation of Smaug – zwiastun | FILM.ORG.PL

Hobbit: The Desolation of Smaug – zwiastun
Adam Nguyen
11.06.2013


Przedwczoraj klimatyczny plakat, dziś efektowny zwiastun. Kampania promocyjna drugiego „Hobbita” rusza ostro do przodu.

Co tu dużo mówić, zwiastun wygląda świetnie. Dynamiczny, roztaczający klimat przygody, wspaniały wizualnie. Prezentujący masę baśniowych atrakcji, pięknych scenerii oraz nowych postaci (między innymi Evangeline Lilly w roli Tauriel – choć wciąż za wcześnie, by ocenić, czy elfka okaże się niepotrzebnym dodatkiem, czy też lekarstwem na stęchliznę Tolkienowskiej parady siusiaków). Zwiastun powala wizualnie, choć wydawało się, że w tym temacie Jackson już nic więcej nie zdoła pokazać. A jednak wszystko wygląda „mocniej”, „bardziej”. Oczywiście przesycenie barw i widoczna wszędzie gradacja koloru, nadająca całości lekkiej patyny CGI, może niektórych odrzucić, jednak moim zdaniem tego rodzaju łechcący zmysł wzroku przesyt idealnie współgra z baśniowym klimatem przygody fantasy i ładnie kontrastuje z bardziej realistycznymi, pozbawionymi stylizacji obrazami „Władcy pierścieni”.

W swojej recenzji „Niezwykłej podróży” ubolewałem nieco nad decyzją dzielenia opowieści na trzy części i pozbawienia filmów zgrabności oryginału, jednocześnie nie odmawiając Jacksonowi szansy na to, że takie zagranie może opłacić się w przyszłości, o ile tylko dobrze rozda karty. I rzeczywiście – w porównaniu z tym, co zapowiada wypełniony akcją zwiastun najnowszej części, „Nieoczekiwana podróż” wygląda jak rozciągnięty prolog, przystawka przed daniem głównym. Nie sądzę, by kolejny „Hobbit” cierpiał na problemy z tempem, które doskwierały poprzednikowi, i wszystko wskazuje na to, że Jackson dopiero teraz odkryje przed nami swoje najlepsze zabawki.

P.S. Nerdy mogą w końcu odetchnąć – smok wygląda jak smok. • Świetny zwiastun! Zapowiada się film poważniejszy w tonie i diabelsko atrakcyjny wizualnie. Taaaak!

 • Ojciec Fernando

  Na razie czekam na poszerzone wydanie Hobbita, bo te extended cuty Jacksona zawsze pełne atrakcji.

 • Lawrence

  Smok wygląda jak najzwyklejszy, nieciekawy, niespecjalny smok. Pomijając, że w zwiastunie wygląda sztucznie.

  • Mefisto

   Cały zwiastun wygląda masakrycznie sztucznie, niemal jak animacja. Podoba mi się w nim właściwie jedna tylko rzecz: królestwo krasnoludów przed zniszczeniem – i to bym ewentualnie obejrzał, ale niekoniecznie w trzygodzinnym filmie :)

 • Qba_23

  Jedno ale: Smaug. Twórcy chcieli zrobić majstersztyk tak w wyglądzie, jak i animacji, podkręcali napięcie skrzętnie ukrywając jego wygląd. Tymczasem wyszedł zwykły smok, podobny do wszystkich poprzednich. Bogu dziękować, że nie do złotego smoka z Wiedźmina;) No nic pewnie nadrobi charyzmą, głosem czy potęgą. Czekam do grudnia:)

  • estorn

   pytanie… co w takim razie miałoby byc niezwyłego w Smaugu? Tolkien tworząc go wzorował się na najbardziej kanonicznych wyobrażeniach smoków… smok to smok…podoba mi się to, że ma tak długi pysk bo Smaug był długim, smukłym gadem… ale był smokiem… jak wszytskie poprzednie i wszystkie następne… powtórzę to raz jeszcze.. smok to smok.. tutaj nie ma czego odkrywac :)

 • Rafał Donica

  Legolas, jak na postać, której nie było w książce, zajmuje niepokojąco dużo czasu w trailerze ;)

 • Kazik

  na stęchliznę Tolkienowskiej parady siusiaków. Chryste, co to w ogóle za tekst???????

  • Adam Nguyen

   Bo u Tolkiena od zawsze sausage fest jest.

 • Łukasz Grzesik

  Głos to Smaug będzie miał bardzo dobry. http://youtu.be/aPYAaY1vhlk


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Urwany Film #38 - Kac Vegas 3

Następny tekst

#6 Czas apokalipsyOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE