Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – pierwszy zwiastun | FILM.ORG.PL

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – pierwszy zwiastun
Miłosz Drewniak
29.07.2014


Można było się spodziewać, że Peter Jackson szykuje na grudzień powtórkę z Powrotu króla i można się spodziewać, że ustawionej przez siebie w 2003 roku poprzeczki nie przeskoczy. A to dlatego, że poprzeczkę ustawił wysoko. Zajebiście wysoko.

Już piosenka wykorzystana w trailerze – Edge of Night – próbuje zagrać na fanowskiej nostalgii i odsyła nas do finałowej odsłony „starej” trylogii. Jak nietrudno zgadnąć, wątkiem przewodnim najnowszego Hobbita będzie wojna o spadek po nieodżałowanym Smaugu, któremu w zwiastunie poświęcono aż jedno ujęcie i który chyba nie będzie panoszył się zbyt długo. Tak czy inaczej, walka ze smokiem w połączeniu z epicką, tytułową Bitwą Pięciu Armii zapowiada widowiskowe zwieńczenie hobbickiej trylogii, mimo że trailer wygrywa raczej spokojne tony tzw. „ciszy przed burzą”. Chociaż powrót Króla spod Góry to nie powrót króla KRÓLA, dobrze będzie wrócić do Śródziemia…

film.org.pl_hobbit-bitwa-pieciu-armii-2-689x1024

Miłosz Drewniak

Miłosz Drewniak

Rocznik ’91, czyli wychował się na filmach z Indianą Jonesem i chyba dlatego nie lubi w kinie smętnego bergmanowania. Skończył polonistykę we Wrocławiu, broniąc pracy na temat słowa w filmach Quentina Tarantino. Na stałe związany jest z film.org.pl, ale publikował też na łamach portalu Noir Café i rocznika naukowego „Studia Filmoznawcze”. Top (bez szczególnego porządku): "Zezowate szczęście", "Popiół i diament", "Słodkie życie", "Osiem i pół", "Do utraty tchu", "Fargo", "Big Lebowski", "Pulp Fiction", "Złap mnie, jeśli potrafisz", "Dogville".
Miłosz Drewniak


 • Taki sobie. No ładny, efektowny, ale to te same buty co „dwójka”. Czekam z umiarkowanym zainteresowanie. Może to kwestia mniejszych oczekiwań co do samego filmu, bo jednak Hobbity nie dały tego, co dał LOTR.

  • Andriej

   Ha, uprzedziłeś mnie. Seconded

 • Tomasz Kocot

  No niestety Jackson nie udźwignął Hobbita. Za dużo efektów, zbyt przeciągnięte.

  • Gargamel

   Bo to powinien być jeden film, a nie trylogia. Zwykły skok na kasę.

 • Gargamel

  Bosz jakie pompatyczne gówno. W dodatku beznadziejne CGI wrzucone do trailera (ten powóz).

  • Artur Gralla

   no to wez se synek smerfy wlacz.

 • Robert Szewczyk

  użycie w tekście słowa „zaj…cie” nie powoduje, że jesteś cool i na czasie. wskazuje na ubóstwo słowne i intelektualne i dyskwalifikuje jako autora tekstów. oczekuję kultury, nie coolturwy.

 • Oglądajcie cały film online bez limitów.
  Sprawdzony link do oglądania
  http://fullhd.pl/ogladaj/hobbit-bitwa-pieciu-armii-17


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

MASKA. 20 lat od premiery

Następny tekst

Dzikie historie - oficjalny zwiastunTagi:

OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE