Trailery filmów

GUARDIANS OF THE GALAXY – pierwszy zwiastun

Autor: Radosław Pisula
opublikowano

W sieci właśnie zadebiutował trailer Strażników Galaktyki – jednej z dwóch tegorocznych premier Marvel Studios. Możemy w nim zobaczyć szopa z karabinem, antropomorficzne drzewo i walkmana, a w tle słychać Hooked on a Feeling Blue Swede. Ten film nie może się nie udać.

Guardians of the Galaxy to dosyć stary pomysł nowojorskiego wydawcy komiksowego, który jednak solidną pozycję wywalczył sobie dopiero kilka lat temu, gdy odświeżono jego wersję wraz z całym kosmosem Marvela. James Gunn, znany najbardziej ze swojego projektu PG-Porn (oraz czarnej superbohaterskiej komedii Super), dostał tak naprawdę czysta kartę. Nie będąc ograniczonym wieloletnią historią z kolorowych zeszytów, mógł pójść w wybranym przez siebie kierunku. Czy kosmicznie rubaszna komedia będzie dobrym wyborem?

Trailer bardzo zachęca do oglądania filmu, który jeszcze kilka miesięcy temu znajdował się gdzieś na dnie pudła z moimi oczekiwaniami. Chris Pratt, który coraz lepiej poczyna sobie na wielkim ekranie, świetnie prezentuje się, jako wariacja na temat galaktycznego cwaniaka – podobnie jak reszta załogi (chociaż czekam na moment, kiedy w Hollywood nauczą się nakładać kolory na aktorów, ponieważ Gamora wygląda jakby zwyczajnie pociągnięto ją farbą olejną).

Zapowiada się całkiem niezła i bezpretensjonalna kosmiczna przygoda, która ma szansę znaleźć swój własny język w gwiazdozbiorze komiksowych adaptacji.

Zresztą. Szop z karabinem? Celuloidowa poezja.

guardians-of-the-galaxy-gamora-zoe-saldana

guardians-of-the-galaxy-drax-dave-bautista

guardians-of-the-galaxy-groot

guardians-of-the-galaxy-rocket-raccoon1

guardians-of-the-galaxy-Chris-Pratt1

Ostatnio dodane