Guardians of the Galaxy – drugi zwiastun. Nowsza nadzieja? | FILM.ORG.PL

Guardians of the Galaxy – drugi zwiastun. Nowsza nadzieja?
Radosław Pisula
19.05.2014


„Strażnicy Galaktyki” zapowiadają się na najbardziej bezpretensjonalny obraz z całej wesołej gromady produkcji sygnowanych logiem Marvel Studios. James Gunn – który udowodnił swoim „PG-Porn”, że kino to dla niego przepastne pole wysublimowanej zgrywy – dostał w swoje ręce materiał, za którym nie stoi żadna solidna marka. Niedobrana grupa kosmicznych dziwaków nigdy w komiksach nie cieszyła się estymą podobną Thorowi czy Iron Manowi (nie wspominając już o Spider-Manie czy X-Men), więc otworzyła się przed nim szansa na szaloną zabawę. Na pewno ingerencja studia nie była tu tak silna, jak w innych produkcjach, czego najnowszy zwiastun jest idealnym przykładem.

Pobieżnie zaprezentowana grupa sprawia świetne wrażenie, akcja wygląda dynamicznie, a humor jest naturalny. Oczywiście finalny produkt może okazać się nieziemskim (hi hi) kupsztalem, ale taka już jest magia kina. Na razie cieszę się jak dziecko, bo całość wygląda niczym spin-off oryginalnych „Gwiezdnych wojen” – pozbawiony patosu i plastiku nowej trylogii, nastawiony na czystą przygodę. Produkcja Marvela może nie zbawi świata, ale powinna zapewnić kosmiczną rozrywkę.

Najnowszy zwiastun:

I porcja zdjęć:

XXX GUARDIANS-GALAXY-MOV-JY-0704.JPG A ENT

Guardians-of-the-Galaxy-02

guardians-of-the-galaxy-movie-hd-trailer-stills-14

guardians-of-the-galaxy-chris-pratt-star-lord1

guardians-of-the-galaxy-peter-quill-star-lord-chris-pratt

guardians-of-the-galaxy-rocket-raccoon-groot

 

Radosław Pisula

Radosław Pisula

Całkowicie pożarty przez popkulturę. Poświęcił studia na analizowanie kina Johna Woo i Johna Carpentera, a obecni w ramach doktoratu pisze monografię Waltera Hilla. Zjada wszystko, co zapisano na taśmach celuloidowych i nośnikach cyfrowych – szczególnie wszelkiej maści horrory, wysokooktanowe akcyjniaki oraz klasyczne amerykańskie kino sygnowane nazwiskami m.in. Capry, Stewarta, Hitchcocka, Granta czy Hawksa. Uwielbia Grace Kelly, Nikolę Teslę oraz Godzillę – najlepiej, gdy pojawiają się w tym samym filmie. Kocha swoją dziewczynę.
Radosław Pisula


 • Negatywny

  nie bangla na youtubie… :/

 • Robert

  Nie, nie i jeszcze raz nie. Przeniesienie superbohaterów w kosmos nie zmieni zupełnie niczego. Dalej komedia, plastik, zgrywy a nie ratowanie świata i scenariusz, który jedzie po najgorszych schematach i pomysłach z komiksów. I co niby Gunn udowodnił? Ile on zrobił filmów i jakiej one były jakości,zę wszyscy cieszą miski na widok tego reżysera? Scooby Doo qurwa? Miejmy nadzieję,że będzie to jednak powiew świeżości, że chociaż konwencję zmienią, a nie zaserwują Star Lorda/Starka, Groota/Hulka itd tylko,że nie na Ziemi, a w kosmosie, nie z sucharami, a z pierdyliardem sucharów i nie z przygodą tylko z powtarzaniem schematów: wszystko nas dzieli, ale wspólnie powstrzymamy kogoś tam, przed zdobyciem czegoś tam i pokażemy wam w scenach po napisach zapowiedź kolejnego filmu, może Człowieka Małżowiny, który dołączy do Avengersów w III części…

  • rags

   Niezły ból dupy.

   • Robert

    Tak,boli mnie dupa, bo Szop jest bardziej zajebisty ode mnie

  • TowarzyszSowieta

   Lipa mieć taką opinię w erze adaptacji komiksowych i nie móc się cieszyć tą czystą zajebistością :)

   • Robert

    Czysta zajebistość? Takich blockbusterów wychodzi n w ciągu roku …

    • TowarzyszSowieta

     A niech wychodzi i 100x n, tym większa lipa dla Ciebie, a frajda dla mnie :)

    • TowarzyszSowieta

     A niech wychodzi i 100x n, tym większa lipa dla Ciebie, a frajda dla mnie :)

     • Robert

      Potem się dziwić,że nawet Omen 5 ma fanów^

     • TowarzyszSowieta

      Wyobraź sobie, że jest mnóstwo fanów B-klasowego szitu. Głównie dlatego, że po prostu fajnie jest się pośmiać ze słabych filmów. MCU zaskarbiło sobie jednak popularność ze względu na wysoką jakość produkcji. Porównanie więc nietrafne, tym bardziej, że krytycy (czyli ludzie jednak na kinie się znający) oceniają filmy typu Avengers czy Iron Man bardzo pozytywnie. Pozdrawiam :)

 • rob

  powiem brutalnie film w którym za bohatera robi szop z giwerą nie może się nie udać koniec kropka ;-D może tam nie będzie sensu ale do licha do czego ten sens jest komu potrzebny ;)

 • Przemysław Baran

  typowe, letnie, przeznaczone tylko na dojenie, kino

 • canismajoris

  Najbardziej wyczekiwany film roku. A nie żadne tam Nolany…

 • Kinoman

  Marvel jest w formie, wydają hit za hitem i ani na troszkę nie zwalniają tęmka.
  Polecam profil na facebooku: Filmy, które musisz obejrzeć przed śmiercią.

 • Piotr Piekarski

  Szop-recydywa z wielkim gnatem i chęcią mordu. Jeśli kogoś to nie bierze, to znaczy, że jego wewnętrzne dziecko już dawno leży sześć stóp pod ziemią ;)

  • UKIP

   W takim razie polecam disneya , po obejrzeniu któreś z jego produkcji lekturę komiksu Guardians of the Galaxy . Ja już dawno dzieckiem przestałem być ale nadal siedzi we mnie śladowy sandrom nastolatka.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

EPISODES. Matt LeBlanc, jakiego nie znacie

Następny tekst

Lost River - teaser filmu GoslingaOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE