Gra Endera - dwa nowe virale | FILM.ORG.PL

Gra Endera – dwa nowe virale
Grzegorz Fortuna
19.07.2013


Coraz większymi krokami zbliża się premiera ekranizacji słynnej „Gry Endera”, powieści Orsona Scotta Carda z 1985 roku. Kilka miesięcy temu pojawił się pierwszy zwiastun (pisał o nim wówczas Jakub Koisz), a teraz – podczas trwającego właśnie konwentu Comic-Con – zadebiutowały dwa efektowne virale, w których Harrison Ford zachęca do walki z kosmitami.

W obsadzie – poza Fordem – także Ben Kingsley i cała drużyna utalentowanych dzieciaków: Abigail Breslin („Mała miss”, „Zombieland”), Asa Butterfield („Hugo i jego wynalazek”), Hailee Steinfeld („Prawdziwe męstwo”). Reżyseruje Gavin Hood („W pustyni i w puszczy”, „X-Men Geneza: Wolverine”, „Tsotsi”), co akurat nie wróży najlepiej. Czy Hoodowi uda się przenieść klimat powieści na kinowy ekran, przekonamy się już w listopadzie.

 

 

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz Fortuna

Latest posts by Grzegorz Fortuna (see all)
Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

40 inspirujących przemówień.

Następny tekst

Najlepsze filmy lat 70. - miejsca 40-31OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE