Gra Endera - dwa nowe virale | FILM.ORG.PL

Gra Endera – dwa nowe virale
Grzegorz Fortuna
19.07.2013


Coraz większymi krokami zbliża się premiera ekranizacji słynnej „Gry Endera”, powieści Orsona Scotta Carda z 1985 roku. Kilka miesięcy temu pojawił się pierwszy zwiastun (pisał o nim wówczas Jakub Koisz), a teraz – podczas trwającego właśnie konwentu Comic-Con – zadebiutowały dwa efektowne virale, w których Harrison Ford zachęca do walki z kosmitami.

W obsadzie – poza Fordem – także Ben Kingsley i cała drużyna utalentowanych dzieciaków: Abigail Breslin („Mała miss”, „Zombieland”), Asa Butterfield („Hugo i jego wynalazek”), Hailee Steinfeld („Prawdziwe męstwo”). Reżyseruje Gavin Hood („W pustyni i w puszczy”, „X-Men Geneza: Wolverine”, „Tsotsi”), co akurat nie wróży najlepiej. Czy Hoodowi uda się przenieść klimat powieści na kinowy ekran, przekonamy się już w listopadzie.

 

 

 

Grzegorz Fortuna

Grzegorz Fortuna

Miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji, dawnego włoskiego kina gatunkowego, filmu grozy i współczesnej popkultury. Członek kolektywu VHS Hell. Zainteresowany wszystkim tym, co zapomniane lub niedocenione. Bardzo lubi kebab.
Grzegorz FortunaPrzeczytaj jeszczePoprzedni tekst

40 inspirujących przemówień.

Następny tekst

Najlepsze filmy lat 70. - miejsca 40-31OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE