Gotham – zwiastun serialu | FILM.ORG.PL

Gotham – zwiastun serialu
Filip Jalowski
06.05.2014


Od wczoraj w sieci dostępny jest pierwszy teaser najnowszej serii przygotowywanej przez telewizję FOX. Gotham to nie lada gratka dla wszystkich fanów Batmana. Serial po raz pierwszy opowie historię niesławnego miasta sprzed czasów dominacji superbohatera w stroju nietoperza. Głównym bohaterem Gotham będzie młody detektyw James Gordon (Benjamin McKenzie) oraz jego partner – Harvey Bullock (Donal Logue). Panowie będą usiłowali rozwiązać sprawę zabójstwa miejscowych przedstawicieli klasy wyższej, Thomasa i Marthy Wayne’ów. W trakcie śledztwa detektywi natkną się oczywiście na bohaterów doskonale znanych z późniejszych przygód Batmana. Ważnym elementem serialu ma być również relacja pomiędzy Gordonem a młodym Brucem Wayne’em (David Mazouz), który przeżywa śmierć rodziców.

Prequel filmowych opowieści zapowiada się co najmniej interesująco. Optymizmem może napawać już sam tytuł, który wyraźnie sugeruje, że prawdziwym głównym bohaterem serii będzie to, co w opowieści o Batmanie zawsze było jednym z najbardziej intrygujących elementów – upadłe miasto, z ledwością opierające się wciąż rosnącej fali przestępczości. Seria pojawi się na ekranach pod koniec roku 2014 lub w roku 2015. Reżyserem pilota ma zostać Danny Cannon (CSI, Nikita, Sędzia Dredd, Alcatraz).

Teaser

Wersja rozszerzona

gotham-1 • patyczak

  Wizualnie to wygląda jak fanowski filmik. Słabo nawet jak na serial:/

 • Simon Merry

  Jak dla mnie to takie nietoperzowe „Mapeciątka”. Odpuszczam.

 • canismajoris

  Faktycznie słabo wygląda. Zobaczcie jak wizualnie prezentuje się Hannibal ze swoim skromnym budżetem

 • Nie jest tak źle. Dość nijako, co prawda, ale historia ma spory potencjał. Ja bym tak szybko nie przekreślał, choć drugiego True Detective trudno się tutaj spodziewać ;)

 • steppenwolf1982

  co mnie obchodzi Gotham bez Nietoperza? tylko dla fanatyków trylogii Nolana, którym podoba się opowieść o wszystkim innym tylko nie o Batmanie

  • Fidel

   Jak dla mnie w filmowych „Batmanach” sam Nietoperz zawsze był mniej interesującym elementem, aniżeli tło + jego przeciwnicy. Zresztą, tendencja do rozwijania fabuły obok postaci Batmana, a nie konstruowania jej z Batmanem w centrum była wyraźnie widoczna już u Burtona, Nolan nie wprowadził tu jakiejś rewolucji. Właśnie dlatego pomysł na Gotham bez Batmana wydaje mi się być interesujący, choć z wykonaniem może być tu faktycznie problem.

   • steppenwolf1982

    tyle, że u Burtona ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, że oglądam film o Batmanie. nawet w słabszej, pierwszej części, mieliśmy świetne wprowadzenie postaci w sekwencji tytułowej (znak nietoperza do muzyki Elfmana) oraz scenie otwierającej film, ukazującej Batmana niemal jako postać mistyczną, owianą legendą. fascynująca scenografia Gotham oraz charakterystyczni przeciwnicy stanowili integralną ikonografię świata Batmana, czego u Nolana, jak i w tym serialu pewnie próżno szukać.

  • karu

   Jak Cię nie obchodzi to nie oglądaj, ale pisanie, że ten to serial jest dla fanatyków trylogii to przejaw głupoty. Nolan nakręcił „Batmany” bez Batmana. Zgadzam się, wiele osób może być rozczarowana tymi filmami. Jednak „Gotham” od początku było zapowiadane jako serial o mieście Gotham i Gordonie, więc z czym masz problem?? Powstała świetna seria komiksowa osadzona w Gotham, ale też bez Batmana (i to w okresie, gdy on już działał!!!). Nazywa się „Gotham Central”. Nikt nad nią nie płacze, bo się twórcom udała. W przypadku serialu może być podobnie (lub też nie). Poczekamy, zobaczymy.

   • steppenwolf1982

    wiem w jaki sposób zapowiadany był serial i nie jest to dla mnie żadnym zaskoczeniem. jednak zwiastun utwierdził mnie w przekonaniu, że odejmując samego Batmana nie ma w tym filmowym świecie nic interesującego, ani charakterystycznego co przyciągałoby uwagę – i myślę, że rozczarowanie moich przedmówców nie jest wyłącznie efektem małego budżetu – jeśli nawet miałby on rozmach „the dark knight rises” czy „prometeusza” wciąż będzie powielał ich wady.

 • Mefisto

  Jeśli będzie dobre, to Fox i tak przerwie emisję.

 • Radzimir

  Pomysł jest niezły, więc kto wie. Na razie nie przekreślam tego przedsięwzięcia, dopóki nie zobaczę pierwszego odcinka.

 • Robert

  Wygląda jak biedna, amatorska robota kolegów ze studiów, dla których jest to praca zaliczeniowa na reżyserce. Pełno dzieci, nijakich postaci, idiotycznych scen(wyjący mały Bruce). Batman był symbolem, teraz jest marką dojarzy pieniędzy i przydrożnych przekupek


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

CYBERPUNK - Akira

Następny tekst

Moritz Bleibtreu gangsterem w rapowym teledyskuOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE