Red Band Trailer "Frankenstein's Army" | FILM.ORG.PL

Frankenstein’s Army – Red Band Trailer
Rafał Donica
03.06.2013


Po dwóch teaserach oraz krótkim klipie przyszła pora na rasowy trailer nowej produkcji Richarda Raaphorsta. Tak, moi drodzy, 30 maja w sieci zadebiutował Red Band Trailer „Frankenstein’s Army”! Potwierdza on, że film będzie w kolorze, dla widzów zdecydowanie dorosłych,  a znane z pierwszych teaserów czarno-białe retrospekcje będą albo wplecione w fabułę, albo w ogóle nie pojawią się w filmie (mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo mają przedni klimat). Trailer „Frankenstein’s Army” ujawnia finalny wygląd różnej maści potworów – niemiecki zombie-żołnierz na długich kończynach rządzi!, możemy też posłuchać co ma do powiedzenia szalony doktor…

Początkowo trailer zmontowany jest dość tradycyjnie, wprowadzając nas w arkana fabuły, wszystko zmienia się w 80 sekundzie, gdy jako tło muzyczne wchodzi ostry kawałek (dubstep w trailerze filmu o zombie – to jest to!) i szybki montaż. Zapowiada się przednia rzeźnia, zdradzająca niestety niedostatki budżetowe, ale w zamian za to mamy choćby bardzo dobry dźwięk; metaliczno-elektryczny dźwięk wydawany przez jednego z zombiaków przyprawia o gęsią skórkę. Do tego w żadnym ujęciu nie dostrzegłem CGI, więc możemy liczyć na prawdziwy festiwal fizycznych, krwawych efektów wizualnych rodem z klasycznej „Martwicy mózgu”.

Jak sądzicie, będzie Hit czy Kit?

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


  • Mr.Mbutu

    Zapowiada się wybornie :)

  • Marek1983

    …zapowiada się „uroczy” film


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Kilka filmowych blizn

Następny tekst

Woody Allen i jego filmy cz.7 (1993-1998)OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE