Ewolucja Planety Małp – klimat, napięcie i emocje w najnowszym zwiastunie | FILM.ORG.PL

Ewolucja Planety Małp – klimat, napięcie i emocje w najnowszym zwiastunie
Szymon Pajdak
09.05.2014


Premiera „Genezy Planety Małp”, mimo wielu pozytywnych recenzji, raczej po mnie spłynęła. Pamiętam starą serię i nie wierzyłem, że można tę historię przedstawić w sposób, który by mnie zainteresował. Sytuacja zmieniła się obejrzeniu filmu w domowym zaciszu. Przemyślany scenariusz, napięcie , efekty, a także autentyczne emocje, które towarzyszyły seansowi, sprawiły, że od tamtej pory wracam do tego filmu regularnie. Mimo tego informacje o sequelu nie wzbudziły u mnie większych emocji. Jednak poniższy trailer spowodował, że powoli zaczynam odliczać czas do premiery.

Od wydarzeń z pierwszej części minęło 8 lat. Pandemia wirusa doprowadziła do niemal całkowitej zagłady ludzkości. Kiedy resztki ludzi walczą o przetrwanie w opuszczonych miastach, małpie społeczeństwo – pod dowództwem Cezara – rośnie w siłę. Po krótkotrwałym rozejmie między gatunkami wybucha wojna, która da odpowiedź na to, kto będzie dominował na Ziemi.

Klimat postapokalipsy – jest! Napięcie – obecne! Emocje – jak najbardziej! Świetne efekty specjalne i akcja– a jak! Nie chcę popadać w zachwyty, ale wygląda to naprawdę dobrze i daje nadzieję, że sequel będzie przynajmniej tak dobry jak część pierwsza. Oczywiście nie obejdzie się bez głupot, bo widok goryla walczącego z czołgiem wywołuje delikatny uśmiech, ale przy lekkim zawieszeniu niewiary jestem pewien, że będę się świetnie bawił na seansie, a przynajmniej tak samo dobrze jak na „Genezie”.

dawn-of-the-planet-of-the-apes (1)

tumblr_my0b7snqJd1qjaa1to1_1280

dawn-planet-apes (1)

dawn-planet-apes

XXX DAWN-PLANET-APES-MOV-JY-3806-.JPG A ENT

Dawn-of-the-Planet-of-the-Apes

Arahan

Pracownik, student i podróżnik. W świat filmu ucieka od otaczającej go rzeczywistości. Uwielbia Spielberga, Nolana, Leone, Tarantino, del Toro i Scorsese. Na ekranie lubi oglądać DiCaprio, McGregora, Pacino, Daniela Day-Lewisa i Oldmana. Kino ma przede wszystkim wzbudzać emocje, niezależnie od tego jakie one będą. Ma wzruszać, zaskakiwać, dawać radość i skłaniać do refleksji - wszystko zależne od nastroju. Pierwszą recenzję do redakcji wysłał w 2009 roku, a od listopada 2011 pisze w miarę regularnie, raz lepiej, a raz gorzej, ale chyba nie tak źle skoro zaproszono go do zacnego KMF-owego grona.

Latest posts by Arahan (see all)  • Ris

    Wcześniejsza wersja była słaba z tą wersją będzie pewnie podobnie :)

  • Wcześniejsza wersja była bardzo dobra, z tą wersją może być podobnie :)

  • Mike

    Komisarzu Gordon, wezwij Batmana! ;)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Pociąg do Hollywood - ANDRZEJ BLUMENFELD

Następny tekst

CYBERPUNK - Johnny MnemonicOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE