Escape Plan – pierwszy zwiastun | FILM.ORG.PL

Escape Plan – pierwszy zwiastun
Tomasz Urbański
28.06.2013


Wczoraj zadebiutował w internetach całego świata zwiastun filmu, na który wyczekiwano niemalże ćwierć wieku. Dwie niekwestionowane ikony dynamicznej i bezkompromisowej eliminacji ludzi złych i bardzo złych w kinie rozrywkowym czyli Sylvester Stallone i Arnold Schwarzenegger w końcu pojawią się w jednym filmie! Panowie co prawda w wieku emerytalnym, ale nie zamierzają poddać się upływowi czasu. Dzielnie walczą o lepsze jutro, wracając (jak Arnie) lub trwając w swym fachu bezustannie (Sly).

Tym razem dają wreszcie możliwość kinomanom podziwiania ich we wspólnym filmie (świadomie pomijam dwie części „The Expendables”). „Escape Plan” (wcześniej funkcjonował jako „The Tomb”) zadebiutuje na ekranach kin 18. października i jeśli wyglądać to będzie tak jak w zwiastunie, to jestem zupełnie spokojny o jakość produkcji. Rasowy, (lekko) futurystyczny thriller, potraktowany poważnie, bez „mrugania okiem” i grania na sentymentach. Wreszcie, chciałoby się rzec. Do tego obowiązkowo spora ilość akcji. Reżyseruje solidny Mikael Halfstrom, a panom S. partnerują Jim Caviezel, Vincent D’Onofrio, Amy Ryan, Vinnie Jones i 50 Cent (tak, ja też jestem skonfudowany).

Jednak w kwestii finansowej nie widzę tego już tak różowo. Gdyby film powstał w końcu lat 80. ubiegłego stulecia z pewnością zmiażdżyłby konkurencję i królował w box-office do dziś ;) . Teraz, po niedawnych wpadkach ostatnich produkcji rzeczonych dżentelmenów, o sukces może być zdecydowanie trudniej. Jednak nie o mamonę tu chodzi, a o soczyste, pełne, i udane spotkanie, na które czekają miliony spragnionych kinomanów.

Wygląda na to, że się uda. Co ja piszę, na pewno się uda.

  • Radzimir

  Arnie i Sly bawią się w „Prison Break” :)
  A tak na serio, to czekam z niecierpliwością.

 • Marek

  dla mnie bomba!

 • maki

  Już się nie mogę doczekać tego filmu :) będzie świetnie

 • Uszatek

  Literówka – powinno być „skonfundowany”. (brakuje drugiego „n”)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Uniwersytet potworny

Następny tekst

Fota #22 - Sean Connery i Ursula AndressOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE