Trailery filmów

Enemies Closer – JCVD rozdaje kopniaki

Autor: Rafał Oświeciński
opublikowano

Jean Claude Van Damme ma dobrą końcówkę roku.

Najpierw hitem okazała się świetna reklama ciężarówek Volvo, w której wziął udział (choć osobiście uważam, że to Enya robi różnicę), a teraz pojawia się zwiastun, w którym obecność JCVD bardzo zaskakuje, gra on bowiem głównego bad guya. „Enemies Closer” zapowiada się na rasowy akcyjniak z kopniakami w roli głównej, z posoką sączącą się z przebijanych maczetami trzewi i nocnym klimatem, który zazwyczaj podbija wizualną grozę.

Wbrew pozorom trailer nie zapowiada kina a la Troma, choć nie jest to pierwszoklasowa bijatyka. Za kamerą stoi doświadczony reżyser, Peter Hyams, z którym JCVD spotkał się przy okazji „Strażnika czasu” i „Nagłej śmierci”. Na swoim koncie ma ponadto klasyk sf „Koziorożec 1”, „Presidio” i „Outland” (oba z Seanem Connery), bardzo przyzwoity sequel „2001: Odysei Kosmicznej”, ironiczne „Stay Tuned” oraz „End of Days” z Arniem polującym na Szatana.

Na premierę kinową raczej szans nie ma, a już z pewnością nie w naszym kraju, niemniej miłośnicy czystego kina akcji bez wiekszych ambicji powinni wypatrywać wiadomo gdzie.

still-of-jean-claude-van-damme-and-tom-everett-scott-in-enemies-closer

still-of-jean-claude-van-damme-in-enemies-closer

Enemies-Closer-Exclusive-Poster-HD

Ostatnio dodane