Dawn of the Planet of the Apes – pierwszy teaser | FILM.ORG.PL

Dawn of the Planet of the Apes – pierwszy teaser
Rafał Oświeciński
18.12.2013


Oto i pierwsza zapowiedź sequela „Genezy Planety Małp”, który okazał się nadzwyczaj udanym odświeżeniem słynnej serii o inteligentnych małpach. Jak pamiętamy, „Geneza” zakończyła się ucieczką Ceasara do lasu, gdzie – tu już w skrócie przedstawiam fabułę „Ewolucji” – buduje armię (?) przeciwstawiającą się siłom ludzkości. 

Zamiast Jamesa Franco – coraz popularniejszy Jason Clarke. Zamiast Ruperta Wyatta, który pomysłowo wyreżyserował „Genezę” – Matt Reeves, który ma na koncie całkiem udane filmy tj. remake „Pozwól mi wejść” oraz „Cloverfield”.

Więcej akcji, więcej wybuchów, więcej plenerów. Pierwsza, dość krótka zapowiedź, podpowiada, że będzie to klasyczny sequel, którego naczelną zasadą jest „więcej”. Nie znaczy to, że źle będzie, ale brakuje tu oczywiście elementu zaskoczenia.

 

caesar-dawn-of-the-planet-of-the-apes

Dawn-of-the-Planet-of-the-Apes-Character-Posters

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał OświecińskiPrzeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Hobbit: Pustkowie Smauga

Następny tekst

Jak wytresować smoka 2OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE