Bogowie – pierwszy zwiastun. Kot wygląda i brzmi świetnie | FILM.ORG.PL

Bogowie – pierwszy zwiastun. Kot wygląda i brzmi świetnie
Rafał Oświeciński
19.08.2014


I oto pierwszy zwiastun filmu „Bogowie”, o którym – przy okazji premiery plakatu – w zeszłym tygodniu pisałem w tonie dość wstrzemięźliwym. Co prawda pełnoprawny zwiastun to nie jest – raptem 40 sekund materiału to króciutki wgląd w formę, treść i emocje, którymi od 10 października będziemy karmieni.

Czy będzie dobre? Tego nie wiem, ale już możemy powiedzieć, że Kot wygląda i brzmi znakomicie w roli Religi – to kolejna znakomita rola tego aktora.

836361ea4c35af24d9504feca771946f_fb
c839fd80-31af-11e3-b425-0025b511226e
fiat-125-p-tomasz-kot-2
c7c6e2a9bc1cb767d0dc8589d8a008bc
fiat-125p-06
Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Commando

  Jeżeli Kot na plakacie mnie nie przekonał, to w trailerze szczerze rozbawił. Brakuje jeszcze mrugania do kamery – „Dobrze udaję, dobrze? Świetny jestem, nie?”

  • Andriej

   Jakbyś czytał mi w myślach…

 • Michał

  Kot się garbi. z gęby podobny ale nie widzę tu wybitności, I jeszcze ten Paździoch na koniec XD

  • Ris

   Przecież Religa się garbił, o czym ty piszesz :)

 • Artur Gralla

  ja bym z tego zrobil horror albo komedie.

  • Commmando

   To by wymagało znajomości u twórców czegoś takiego jak „gatunek filmowy”, a o to ich bym nie posądzał. Oni „filmują prawdziwe emocje”, „chwytają świat takim jakim jest”, a nie robią po prostu filmy.

   • Artur Gralla

    dobrze by bylo gdyby im sie udalo przez przypadek zrobic dobry film,byloby milo.

 • Kazik

  Kot jest niezły. Facet ma naprawdę niezły aktorski warsztat i mam wrażenie, że nie jest specjalnie wykorzystywany przez kino a szkoda. Mnie wnerwia za to co innego. Wszystkie te zwiastuny a przynajmniej ich znaczna większość, jeżeli ukazują głównego bohatera w formie scen gdzie kogoś tuli, uśmiecha się, tańczy, etc, to za chwilę musi w coś napierdalać, albo kogoś. Jakiś taki cholerny standard się zrobił, jakaś maniera.

 • szczyglis

  Kot aktorem jest bardzo dobrym, ale niestety marnuje się w polskim kinie. Grywa w wątpliwej jakości polskich pseudo-komedyjkach itp. badziewiach, ale cóż – takie są obecne polskie filmowe realia. A zarobić trzeba. Tutaj, jako Religa prezentuje się świetnie jak na moje oko. Widać, że starał się wychwycić styl „bycia” profesora. Do tego pasuje wizualnie, bo jest całkiem podobny do młodego Religi. Filmowi wiele nie wróżę, bo zapewne wyjdzie jak zawsze, ale Kot z tego co widać naprawdę do roli się przyłożył.


Poprzedni tekst

40 najlepszych dokumentów rockowych według Rolling Stone

Następny tekst

Bryan Cranston i Aaron Paul znowu razem!OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE