Carrie (2013) - film promocyjny | FILM.ORG.PL

„Carrie” – niecodzienny film promocyjny
Filip Jalowski
08.10.2013


Ekranizacje prozy Stephena Kinga zazwyczaj nie mają szczęścia. Udane filmy powstałe na bazie tekstów amerykańskiego mistrza horroru można policzyć na palcach jednej ręki. „Carrie” Briana De Palmy to jeden z tych nielicznych wyjątków, które potwierdzają regułę. W wielu kręgach film stał się pozycją kultową. „Carrie” regularnie pojawia się wśród zestawień najlepszych horrorów w historii kina, wśród najlepszych filmów lat siedemdziesiątych. Właśnie dlatego tak wielkie emocje wzbudziła informacja o tym, że na rok 2013 planowana jest nowa ekranizacja powieści Kinga. Reżyserką tegorocznej interpretacji jest Kimberly Peirce, znana szerszej widowni jedynie z filmu „Nie czas na łzy” (Oscar za Najlepszą Rolę dla Hilary Swank).

Trailery filmu Peirce nie wyglądały najgorzej. Chloe Moretz wydaje się być odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu, Julian Moore w roli matki bohaterki również powinna się sprawdzić. Oficjalna premiera filmu miała miejsce wczoraj w Los Angeles, a zatem niedługo możemy spodziewać się pierwszych recenzji zza wielkiej wody. Do dystrybucji kinowej „Carrie” dostanie się natomiast już 18 października. W oczekiwaniu na premierę dystrybutorzy filmu przygotowali niecodzienną akcję promocyjną, która z miejsca stała się hitem internetu. Jeśli ciekawi was jak na atak szału Carrie zareagowaliby ludzie zgromadzeni w nowojorskiej restauracji, to poniższy materiał może udzielić kilku odpowiedzi.

carrie • Przemysław Zakrzewski

  To nie jest REMAKE tylko kolejna ekranizacja! Czemu wciąż i wciąż pojawia się to słowo.

  • Fidel

   No właśnie – pojawia się i zostaje w pamięci, stąd takie kwiatki. Poprawione, dzięki za wyłapanie i zwrócenie uwagi na błąd.

  • canismajoris

   REMAKE bo to kalka filmu DePalmy. Gdyby zrobili ten film po swojemu [coś dodali lub zmienili] to można by mówić o kolejnej ekranizacji. Oczywiście mogę się mylić bo widziałem tylko trailer. Ale Viral pierwsza klasa.

 • ppp

  Czyli można pokusić się o stwierdzenie, że z filmu najlepiej twórcom wyszedł promocyjny viral

  • kartofelek007

   Coś w tym jest, bo render na końcu tego virala raczej do najlepszych nie należy.

 • rebelmale

  Hehe… WTF? No, no, dobre :)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

#76 Get Carter

Następny tekst

Czarno na białym - Czerwona liniaTagi: ,

OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE