Hobbit – Pustkowie Smauga | FILM.ORG.PL

Hobbit – Pustkowie Smauga
Rafał Oświeciński
02.10.2013


Oto i ostateczny, official main trailer do drugiej części „Hobbita”. Jest zdecydowanie poważniej – humor z jedynki, tak irytujący wiele osób, gdzieś się ulotnił, a zamiast niego mamy wiele scen spowitych mrokiem i sporo akcji w przeróżnych plenerach. Wygląda tak, jak ekranizacja prozy Tolkiena wyglądała 10 lat temu – majestatycznie, spektakularnie, efektownie. I jest Legolas. I głos Cumberbatcha.

Nigdy nie powiem, że uwielbiam „Niezwykłą podróż” – na piedestale wciąż stoi „Władca pierścieni”, a zeszłoroczny powrót do Śródziemia był dobry, w wielu momentach znakomity, jednak z czasem jego oddziaływanie maleje (recenzja). „Pustkowie Smauga” może skutecznie przywrócić odpowiednie emocje, czego sobie bardzo życzę.

Przy okazji odnoszę wrażenie, że 48fps, nowinka technologiczna, nie przyjęła się tak, jakby tego chciał Peter Jackson.

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Mateusz Lyska

  Trochę nijaki ten zwiastun i potwierdza moje obawy wobec tego filmu. Zgadzam się, że „jedynka” po pierwszym seansie to był miód, ale po kolejnych jej blask już trochę słabł. Poprzedni trailer w moim odczuciu był o wiele lepszy. Ale i tak czekam z niecierpliwością :)
  Mam wrażenie, że obecność Legolasa oraz wymyślonej specjalnie na potrzeby filmu elfki jest tutaj tylko, żeby wprowadzić wątek miłosny.

 • NYFB

  Długo przeze mnie wyczekiwana 1 część Hobbita przerosła moje oczekiwania. W końcu 200 stronicowa książeczka będąca prologiem do trylogii wydawala sie byc niemozliwa do zekranizowania, a Jackson wycisnal
  z niej cala esencje tego za co kochało się WP. 48fps imo sprawdzilo sie w scenach akcji znakomicie, szczegolnie scena poscigu na równinie, to trzeba bylo ogladac w kinie.

 • Yogi

  Hobbita 1 sie dobrze ogladalo w kinie ale niestety to jest jeden z wiekszosci filmow ktory juz na ekranie TV badz komputera traci blask i staje sie po prostu dlugim i nudnym filmem.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Rest In Peace, BREAKING BAD

Następny tekst

Panie Stasiu, pozdrawiamy z „Kongresu” we LwowieTagi:

OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE