22 Jump Street | FILM.ORG.PL

22 Jump Street
Rafał Donica
24.01.2014


Oni wracają! I znów szukają dealerów, tym razem w koledżu. Z pierwszej części najlepiej zapamiętałem abolutnie bezsensowną / irracjonalną / kretyńską (niepotrzebne skreslić, albo lepiej nic nie skreślać) sekwencję, w której główni bohaterowie nagrzani jak Messerschmitty starali się nie dać po sobie poznać przed nauczycielem WFu, że właśnie się naćpali. Jeśli tylko w drugiej części będzie podobny wątek – kupuję ten film za dolara :)

Chaning Tatuum dla promocji „22 Jump Street” poświęcił nawet własne… ego, parodiując słynną reklamę Volvo z Jeanem Claude Van Damme’em.

22 jump street

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


  • apolinarysz

    Czy tylko ja boję się oglądać trailery, będąc pewnym, że w 99% przypadków zostanie w nich pokazane 2/3 fabuly, o najlepszych gagach nie wspominając?
    Co do samego 21 Jump street, to nie tylko scena tripu jest niezapomniana – wypada wspomnieć też o najlepszych napisach końcowych w historii światowej kinematografii:

  • pato

    Genialny film, jeżeli ktoś jeszcze nie widział macie link: 22jumpstreet.end.pl


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Efekty specjalne w CZŁOWIEKU ZE STALI

Następny tekst

BITWA O ALGIER - Czarno na białymOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE