Krótkie info o tym, po co nam reklamy na stronie | FILM.ORG.PL

Krótkie info o tym, po co nam reklamy na stronie
REDAKCJA
07.08.2013


Drodzy Czytelnicy!

Od wczorajszego wieczora na stronie pojawiło się coś, od czego bardzo trudno uciec, ale i coś, od czego nasze funkcjonowanie może zależeć. Tak się składa, że FILM.ORG.PL otwiera się powoli na reklamodawców, a odpowiedź na pytanie „dlaczego?” jest bardzo prosta i dobrze wiedział o niej Leo Beenhakker: pieniądze :) A dokładniej pieniądze, które są niezbędne dla podtrzymywania przy życiu naszej strony. Za to życie odpowiadają konkretni ludzie składający się na Redakcję i chciałbym, aby ich ciężka praca była wynagradzana. Pieniądze, które zarobimy, są właśnie dla autorów. Dlatego bardzo liczymy na Waszą wyrozumiałość. 

Jest to pewien krok do profesjonalizacji, ale jak pewnie widzicie, strona przeszła w ostatnim czasie sporo zmian i z pewnością nie mamy zamiaru zatrzymywać się w miejscu. W najbliższych miesiącach szykujemy sporo nowych cykli, pojawi się kilka nowych twarzy wśród autorów oraz niespodzianek, o których powiemy w swoim czasie :)

Nie będziemy straszyć reklamami wyskakującymi znienacka, zasłaniającymi tekst czy niedopasowanymi do profilu strony (AdSense, który obecnie działa, jeszcze się „uczy”). Jeśli macie włączonego Adblocka, to prosimy, wyłączcie go – wy nic nie stracicie, a my zyskamy parę groszy, które zwrócimy w postaci tekstów. OK? :)

Zarząd Film.org.pl :)

(tak, od niedawna  jesteśmy spółką z o.o.!)

 

  • samwise

  ok. i tak wiele lat się dziwiłem, że nic na takiej dobrej robocie nie zarabiacie a niektórzy na tandetnych obrazkach z internetu zarabiają miliony.
  powodzenia!

  • Rafał Donica

   Dzięki za zrozumienie.
   Biorąc pod uwagę, że KMF istnieje nieprzerwanie od 10 sierpnia 1999 roku, za trzy dni minęłoby dokładnie 14 lat działania w pocie czoła za kompletne friko. Mało tego, od wielu lat dokładaliśmy do interesu z własnych kieszeni, opłacając co miesiąc serwery. Rzeczywistość w końcu nas dopadła. ludzie pozakładali rodziny, wpadli w wir tzw. prawdziwego życia i coraz trudniej było znaleźć czas na pisanie dla idei i jeszcze płacenie za to, żeby można było dla tej idei pisac – zaczeło to wszystko wyglądac trochę kuriozalnie. I tak oto stanelismy przed wyborem, albo komercjalizacja, albo do widzenia KMF. Wybralismy to pierwsze licząc na to, że nasi czytelnicy będa woleli czytać nas nadal widząc kątem oka reklamy, niż nie czytać nas wcale ;)

 • Fan

  Zaslugujecie. Klikne co jakis raz.

  • BennyH

   A klikaj im i cały czas. Google ze swoją manią eliminowanie fake-klików zablokuje im konta i tyle zobaczą zarobki ;] Najpierw trzeba trochę pomyśleć…
   Co do faktu samych reklam. Po liftingu strony na wordpressa, pomyślałem sobie, że jest to tylko kwestia czasu. Choć szczerze KMF, spodziewałem się ich trochę wcześniej.
   Nie używam adblocka i banery (w odpowiedniej ilości) nie przeszkadzają mi. Tylko jedna prośba: trzymajcie się banerów graficznych z adsense, uprzejmie proszę – żadnych reklam tekstowych od google – są szpetne jak cholera.
   Pozdrawiam.

 • Jokullus

  OK ;D

 • d

  Jak najbardziej zrozumiały ruch. Tez się zawsze dziwiłem dlaczego tak prężnie działający serwis pozostaje niekomercyjny. Fajnie, że autorzy będą nagradzani za swoją pracę. Zasługują na to przede wszystkim w przypadku dłuższych opracowań, które nierzadko nie mają sobie równych w polskim internecie. Za felietony płaćcie może trochę mniej.;) No i nie jestem ekspertem od AdSense, ale uważajcie z tym namawianiem do klikania. Swoją drogą, fajnie, jakby z czasem pojawiły się jakieś typowo filmowe reklamy od dystrybutorów. Podejrzewam, że popularność serwisu tego nie wyklucza.

  • Jakub Koisz

   Uwielbiam! Tylko że za felietony powinno się płacić 100 euro! Za tekst!

 • John Wayne

  Jestem za!

 • Dzięki za zrozumienie i życzliwe komentarze – to dla nas bardzo ważne, bo trochę przez 14 lat opieraliśmy się komercjalizacji, ale rzeczywistość jest bezlitosna. Chcemy robić to, co robimy, i to coraz lepiej, sprawniej, stawiając na dobrą publicystykę. Wiecie, to takie spore zobowiązanie wobec 120 tysięcy unikalnych czytelników miesięcznie :)

  • Jokullus

   Z wielką mocą/zobowiązaniem, idzie wielka odpowiedzialność – czekamy na duże ilości dobrej publicystyki! ‚zaciera ręce’ ;)

 • aaa

  Lubię waszą stronkę, więc wyłączyłem adblocka. Jednak proszę was o nie przesadzanie z reklamami. Na niektórych stronkach reklamy są tak uciążliwe, że ciężko skupić się na tekście.

 • Tomek

  Przed AdSensem jeszcze sporo nauki, widzę ;)

  • Z drugiej strony pojawia się baner z dvd za 5zł, jakis konkurs filmowy, coś z iplą :) Nie jest źle, uczy się, ale AdSense to jedynie wstęp/test, są ciekawsze i lepsze kampanie i to związane ściślej z kinem/tv.

   • Jokullus

    Uf, udało mi się znaleźć ten wątek, aby w nim o coś zapytać.

    Ostatnio (chyba, bo wcześniej nie zauważyłem) zaczęły się pojawiać dość irytujące reklamy np. Polo Marketu, w lewym dolnym rogu ekranu i zasłaniają tekst – co da się przeżyć jeśli chodzi o wpisy redakcji, ale trochę utrudniają życie przy czytaniu komentarzy. Da się z tym coś zrobić?

    • Ah, testujemy tę formę reklamy – w prawym dolnym rogu pod banerem jest krzyżyk do zamknięcia reklamy. Wiem, że to może być upierdliwie, ale prosimy o chwilę cierpliwości. Żeby wiedzieć, co jest dobre i skuteczne, a co jest zbędne, trzeba próbować.

     • Jokullus

      Ok, dzięki za info, teraz jak wiem, gdzie jest krzyżyk do zamknięcia tej reklamy, to już nie ma problemu.

 • Miczel83

  Jeżeli KMF utrzyma poziom to mogą być nawet reklamy na pół ekranu „powiększ penisa do 30 cm” :D

 • panegir

  Spoko. Choć istnieje obawa że komercja wpłynie na jakość (dość częsty przypadek) serwisu.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Zabić, jak to łatwo powiedzieć

Następny tekst

Fota #57 - Chuck NorrisTagi:

OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE