Informacja

Ponownie usłyszymy ciężki oddech Dartha Vadera!

Autor: Jan Dąbrowski
opublikowano

rogueone2Zapowiedzi, teasery, zabawne tłumaczenie tytułu, plotki o dokrętkach, dokrętki, mniej lub bardziej potwierdzone informacje dotyczące fabuły, bohaterów, coraz ciekawsze zdjęcia pojawiające się w sieci – z tygodnia na tydzień przybywa informacji o filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Wiadomo już dość sporo, a każdy kolejny news daje nadzieję na widowiskowy i bardzo klimatowy blockbuster ze znakomitą obsadą.

Tytułem przypomnienia: nowy film rozgrywający się w gwiezdnowojennym uniwersum dotyczyć ma rebelianckiej akcji wykradania planów imperialnej Gwiazdy Śmierci – bez nich Luke Skywalker nie dałby rady jej zniszczyć w finale Nowej nadziei podczas bitwy o Yavin. Na stanowisko reżysera wybrano odpowiedzialnego ostatnio za losy Godzilli Garetha Edwardsa.

Wiadomością elektryzującą fanów jest pojawienie się w Łotrze 1 najpopularniejszej postaci ze świata Gwiezdnych wojen – samego Dartha Vadera!

Swój udział w produkcji potwierdził James Earl Jones, który obdarzył Sitha swoim niskim i dźwięcznym głosem. Obecność tej postaci jest w pełni uzasadniona, choćby ze względu na czas, w którym ma rozgrywać się akcja filmu Edwardsa. Sam na ten temat mówi, że widząc postać Vadera na planie pierwszego dnia dostał dreszczy i poczuł dziecięcą fascynację. Jednak nie podano szczegółów dotyczących obecności słynnego Sitha w Łotrze 1. Warto czekać i przekonać się samemu.

Póki co, oficjalna lista istotnych postaci, które pojawią się w filmie – poza Vaderem – wygląda następująco:

Jyn Erso (Felicity Jones) – pozostawiona sama sobie od piętnastego roku życia dziewczyna ze świetną znajomością galaktycznego podziemia. Określana przez producentów jako postać w typie Joanny d’Arc.

Galen Erso (Mads Mikkelsen) – ojciec Jyn, znawca technologii nuklearnej, którego wiedza może być użyteczna zarówno dla Imperium, jak i Rebelii. Niewiele wiadomo na temat jego relacji z córką.

Kapitan Cassian Andor (Diego Luna) – przykładny oficer rebelianckiego wywiadu, oddany swojej pracy pragmatyk.

K-2SO (Alan Tudyk) – pewny siebie, bezpośredni droid strażniczy ze skomplikowaną przeszłością. Przez reżysera opisywany jako przeciwieństwo C-3PO.

Chirrut Imwe (Donnie Yen) – niewidomy wojownik sympatyzujący ze światopoglądem Jedi, lecz nie należący do ich wspólnoty.

Orson Krennic (Ben Mendelsohn) – intrygant i zręczny polityk Imperium, który w spiskach i nieuczciwych zagrywkach widzi drogę do własnego awansu i profitów.

Saw Gerrera (Forest Whitaker) – ekstremista opowiadający się po stronie rebeliantów.

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie zawitają do kin w Polsce 15 grudnia tego roku.

2016_Celebration_KEY_ART

Ostatnio dodane