Ania z Zielonego Wzgórza od Netflixa – jest pierwszy zwiastun! (AKTUALIZACJA 10.02.2017)

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Netflix nie przestaje zaskakiwać. Właśnie gruchnęła informacja, że nowym serialem, który platforma ma zamiar wyprodukować, będzie adaptacja Ani z Zielonego Wzgórza – klasyka literatury dziecięcej autorstwa Lucy Maud Montgomery.

Do projektu zaangażowano osoby gwarantujące jakość. Scenarzystką nowej serii, a zarazem jej showrunnerem, będzie Moira Walley-Beckett. A w świecie telewizyjnych seriali nie jest to postać anonimowa – to ona jest bowiem matką sukcesu kultowego Breaking Bad, za pracę przy którym otrzymała m.in. nagrodę Emmy. Dwugodzinny odcinek pilotażowy nakręci Niki Caro, autorka Dalekiej północy oraz wybitnego Jeźdźca wielorybów. Całość, czyli ośmioodcinkowy pierwszy sezon, wyprodukowany zostanie przez Mirande de Pencier (Debiutanci). Co ciekawe, ta ostatnia osoba miała już z twórczością Montgomery bezpośrednio do czynienia, gdyż jako aktorka wcielała się w Józię Pye w kilku telewizyjnych ekranizacjach książki. Sama producentka tak wypowiada się o nowym projekcie:

[quote]Jestem podekscytowana i natchniona z powodu dołączenia do tak niezwykle utalentowanego zespołu, zaszczycona możliwością współpracy nad materiałem, który przynosi nam tą ikoniczną postać, w tak śmiały, świeży i ekscytujący sposób.[/quote]

Powieści Montgomery opowiadają o losach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki, przygarniętej i wychowywanej przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów. Powstała na początku dwudziestego wieku seria liczy osiem powieści (nie uwzględniając Ani z Wyspy Księcia Edwarda, będącego zbiorem luźnych tekstów). Materiału na solidną serialową wersję jest zatem sporo. Aczkolwiek dotychczas tą najpopularniejszą była seria filmowa,  zapoczątkowana w 1985 przez Kevina Sullivana.

Nowy projekt będzie koprodukcją Netflixa z CBS, a pracę nad nim zostaną rozpoczęte w przyszłym miesiącu. Serial powinien być gotowy w 2017 roku.

____________________________________________________________

AKTUALIZACJA 10.02.2017

Zerknijcie na pierwszy teaser, albo raczej spot, serialu o Ani z Zielonego Wzgórza, prosto od Netflixa.

Ostatnio dodane