Grzegorz Fortuna laureatem Konkursu im. Krzysztofa Mętraka! | FILM.ORG.PL

Grzegorz Fortuna laureatem Konkursu im. Krzysztofa Mętraka!
Karolina Chymkowska
25.04.2016


Puchniemy z dumy i puszymy się jak pawie, ponieważ zwycięzcą XX edycji prestiżowego Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka został nie kto inny, ale nasz własny, osobisty, redakcyjny Grzegorz Fortuna. W uzasadnieniu czytamy, że nagrodę przyznano „za dojrzałość i polot zgłoszonego zestawu tekstów, który w treści i formie łączy błyskotliwą refleksję nad fenomenami społecznego odbioru kina ze zdolnością do ironicznego spojrzenia na krytykę filmową”.

Grzesiek identyfikuje się jako miłośnik polskiej kultury filmowej okresu transformacji i można z nim godzinami rozmawiać o filmach Dario Argento tudzież innych przedstawicielach nurtu giallo, na jego piórze zawsze możemy polegać, a ponadto jest po prostu fajnym kumplem. Nagroda należała mu się jak mało komu, jesteśmy z niego szalenie dumni i gratulujemy z całego serca!

Gratulujemy także laureatce drugiego miejsca, Klarze Cykorz (Kukowskiej), która również na łamach film.org.pl stawiała swoje pierwsze recenzenckie kroki.

Brawa dla wszystkich wyróżnionych!

Karolina Chymkowska

Karolina Chymkowska

Redaktor naczelny na film.org.pl.
Jestem filmowym profilerem. Kino to dla mnie przede wszystkim emocje. Bohaterowie. Niuanse. Półtony. Lubię wgryzać się pod powierzchnię, szukać tego, co niedopowiedziane.
Karolina Chymkowska


 • kelley

  grzegorz, serdeczne gratulacje

 • nieoszacowana

  Gratulacje!

 • janko

  Brawo, lubię jego teksty.

 • Grzegorz Fortuna

  Bardzo dziękuję! :)


Poprzedni tekst

Filmowy profiler #8. Annie Wilkes

Następny tekst

Po tamtej stronie drzwiOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE