FILMFOLLY.PL | FILM.ORG.PL

FILMFOLLY.PL
REDAKCJA
12.07.2014


filmfollystr2

Postanowiliśmy wymyślić coś nowego, co będzie istniało obok FILM.ORG.PL. Pomysł jest banalnie prosty, otóż skoro działają wszelkie Kwejki, Mistrzowie, Demotywatory, Wiochy itd., to czemu nie zrobić na podobna modłę stronki skoncentrowanej na szeroko pojętym filmie? Tak, filmie. Filmie w kinie, w telewizji, oczywiście nie uciekając od seriali, programów tv.  Czasem kinoman natrafi na coś filmowego, ale jest to na tyle rzadki przypadek, że idąc zgodnie z ideą „potrzeba matką wynalazku”, postanowiliśmy zrobić coś, co będzie z filmem związane w formie prostej, zabawnej, intrygującej. Bez spiny, tylko jako wypełniacz wolnego czasu, codzienna śmiesznostka. Dobre miejsce dla ciekawostek, wpadek, głupotek, memów, plotek.

Jak wszystkie tego typu serwisy, tak FILMFOLLY zależy od tego, na ile wy, nasi czytelnicy, wkręcicie się do zabawy. Możecie dzielić się tym, co znajdziecie w sieci; możecie komentować, oceniać – konstrukcja jest prosta i znana, na pewno ją kojarzycie, bo chyba nie ma osoby, która demotów nie zna. Zapraszamy  do zakładania kont, wrzucania zdjęć, oceniania i tak dalej.  Rejestracja trwa kilka sekund, wrzucenie obrazka kolejne 30 sekund.

Zapraszamy (klik) :)
Mamy też fejsowy fan page, więc żebramy o lajki ;) (klik)
gdybysietrocheprzesunela_2014-07-04_12-37-27_middle

fragmentwywiaduzaktorkaz_2014-07-04_12-31-28_middle

romanpolanski_2014-06-30_21-55-24_middle

ostatniawieczerza_2014-07-02_20-33-14_middle

 

  • Piotr

  Warto dodać zainscenizowaną „Ostatnią Wieczerzę” w serialu „Rodzina Borgiów”. Bodajże w pierwszym sezonie.

  • Rafał Donica

   Nie chodziło nam o pokazanie wszystkich ostatnich wieczerzy w filmach, a jedynie o stworzenie przekrojowego obrazka przez te najciekawsze i te, o których istnieniu wiedział akurat autor mema. Nie będziemy więc niczego dodawać ;)

 • po co to komu

  • Rafał Donica

   To, że Tobie to na nic, nie znaczy, że nie znajdzie to swoich odbiorców ;)

 • Cassel

  Nie lubię demotów ani podobnych rzeczy. Średnio zabawne, na ogół smętne, nieciekawe pierdółki. Nie widzę też dla siebie nic ciekawego w tym folly, bo wygląda mi to (patrzę na stronę pierwszą) tylko na standardowy zbiór ciekawostek filmowych, tyle że w formie graficznej. „Dobre miejsce dla wpadek, głupotek?” – a jakże, pierwsza już jest, wszak to nie Anna Paquin jest najmłodszą laureatką Oscara w historii, tylko Tatum O’Neal. Tak więc to raczej nie dla mnie.

  • Rafał Donica

   No tak, popełniliśmy jeden błąd (mem już wywalony – dzięki za słuszną uwagę) i już skreślasz cały pomysł? Szkoda, nikomu krzywdy nie robimy, chcemy tylko, tak samo jak przez lata na film.org.pl – dostarczać czytelnikom fajnych, filmowych rzeczy, tym razem w takiej właśnie, modnej ostatnimi laty formie.

   • Cassel

    Nie skreślam przez ten jeden błąd (no tak, trochę niezręcznie i złośliwie to wyszło, jak klasyczne trollowanie, pardon), ani tym bardziej nie zniechęcam was, to była tylko uwaga przy okazji. Po prostu nie widzę w tym pomyśle nic interesującego, bo tak jak mówiłem – wygląda mi to wyłącznie na zbiór ciekawostek filmowych (z których większość chyba w dodatku znam) w formie graficznej. Sam tu niżej odpowiedziałeś na pytanie, po co to komu: pewnie inicjatywa znajdzie swoich odbiorców. Akurat ja do nich nie należę i tylko to chciałem powiedzieć.

    PS Niestety, w innym memie jest znowu błąd, powinno być Robert Blake, a nie Perry Blake. :)

    • Rafał Donica

     Już poprawiam ;)
     Mam nadzieję, że nie stracimy jednak TAKIEGO czytelnika, krytyka i wytykanie błędów potrzebne jest nam jak najbardziej. Poza tym oprócz ciekawostek (nie wierzę, że będziesz znał wszystkie ;P ), będziemy zamieszczać różnego rodzaju (trafione lub nie) żarty filmowe, takie jak choćby ten o trzech trylogiach Janko Muzykant wg Petera Jacksona – na pewno tego nie znałeś, a zdobyło najwięcej chyba polubień ze wszystkich dotychczasowych memów na filmfolly ;) Albo powiedz, że znałeś TO: http://www.filmfolly.pl/100/fragmentwywiaduzaktorkazsharknadorozmawiabartekczartoryski.html albo to (sam robiłem to zdjęcie ;): http://www.filmfolly.pl/69/filmowareklama.html

     • Cassel

      Ano, nie znam tych rzeczy, okej, rzeczywiście. Ale i tak nie stanę się fanem demotów, nawet tych filmowych. Niech wam będzie na zdrowie. Dobrze już, dobrze. Nie miałem zamiaru robić za naczelnego malkontenta i marudę, od takich rzeczy jest Mefisto. :)

     • Rafał Donica

      Hehe, Mefisto tym razem nie zamarudził – patrz wyżej
      PS. Też jestem zdziwiony ;)

     • Cassel

      Bo on na razie rozkminia tytuł, jak się rozejrzy po zawartości strony, to na pewno przedstawi wnioski i wątpliwości we właściwy sobie sposób. ;)

     • Mefisto

      Dowcipasy…

 • Mefisto

  A skąd taki tytuł?

  • Rafał Donica

   FilmFolly? A mieliśmy wykupioną kiedyś tam (w niesprecyzowanym celu i już nikt nie pamięta skąd pomysł na taką akurat zbitkę słowną) domenę filmfolly.com, więc teraz przyszła pora na wykorzystanie tej nazwy, wykupiliśmy pl i jest ;)

   • Mefisto

    No i git. Może stronka doda popularności i innych korzyści KMF

 • Artur Gralla

  troche malo,moze niech osoby ktore marudza na film org beda mialy jakies pomysly ;).

  • Rafał Donica

   Dokładnie, zapraszamy do tworzenia własnych filmowych memów, każdy może się sprawdzić i poddać swoje pomysły surowej ocenie czytelników. Można dostać Oscara albo Malinę – to jest wyzwanie ;)

 • Cassel

  Ech, będę jak Columbo: „Najmocniej przepraszam, że znowu przeszkadzam, ale…” skomentować tam nie mogę, więc piszę tutaj. W jednym z memów jest Barbara Straight, a powinna być Beatrice.

  • Rafał Donica

   Zaraz poprawimy, a czemu nie można tam skomentować? Nie chcesz się zalogować czy jest jakiś błąd w skrypcie??

   • Cassel

    Ja się nigdzie nie lubię logować. :) Spokojna głowa, już mogę. Tylko mam nadzieję, że jak się znowu trafi taki kardynalny błąd do poprawienia, to komentarz nie przepadnie gdzieś w czeluściach folly.

 • Kazik

  Wpadki wpadkami, ale w przypadku „Titanica” jest ostre przegięcie. Przecież nie chodziło o to, że Rose miała się przesunąć, ale. że pod ciężarem obojga drzwi szły pod wodę. Zatem warto by to albo skorygować, ale wyrzucić w cholerę. Ktoś kto nie oglądał „Titanica” a sporo o nim słyszał i trochę widział, zobaczy ten niby fake i będzie się śmiał: „Ha, ha, ha, ale głupi ten Cameron. A wystarczyło, żeby się trochę przesunęła”.

  • Rafał Donica

   Nie no, żartów to ja już tłumaczyć nikomu nie będę.

 • Kazik

  Cessel, jesteś pewny, że Tatum O’Neal była najmłodszą zdobywczynią Oscara? A nie przypadkiem Shirley Temple?

  • Cassel

   Owszem, bo mowa tu o zwycięstwie w regularnym konkursie, czyli: nominacja za film, a potem nagroda. Temple dostała statuetkę honorową.

   • Cassel

    Znaczy, tak założyłem, bo skoro gość zrobił mema z Paquin, to od razu nasuwa mi się na myśl Tatum. Obie nagrodę bardziej „zdobyły” w zawodach niż Temple, której przyznano specjalną.

    • Kazik

     No ale jednakowoż specjalna czy niespecjalna, to Temple była najmłodsza. Pewnie różnie można do tego podchodzić.

     • Cassel

      No tak, tyle że kwestią nie jest to, czy Temple była najmłodsza, czy nie, tylko to, że Paquin nią na pewno nie jest. I dlatego wyleciała z tej kolekcji memów, do czego się przyczyniłem. :)


Poprzedni tekst

NAJLEPSZE FILMY POLITYCZNE

Następny tekst

Zacznijmy od nowaTagi:

OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE