Opowiem Wam sylwestrową bajkę o życiu | FILM.ORG.PL

Opowiem Wam sylwestrową bajkę o życiu
Jakub Koisz
31.12.2013


Dzisiaj będzie krótko, bo opowiem Wam ładną historię. O nich. Kinomanach.

Nie chcieli iść na bal, chociaż mieli kilka propozycji towarzyskich. Gdy się ma dwadzieścia dwa lata, Sylwester zmienia się w imprezę bardziej osobistą – podczas planowania nocy, trzeba brać pod uwagę preferencję przyjaciółki czy przyjaciela, tej drugiej osoby, z którą chce się spędzić czas. Chlanie, gdzie popadnie, odpada. Byli ze sobą krótko, ale wiedzieli, że powinni spędzić tę noc razem. Ona nie znała za dobrze jego przyjaciół, on zgodził się na wspólną imprezę z jej przyjaciółkami, zawsze chciał, aby go zaakceptowały, ale koniec końców postanowili, że spędzą tę noc poza swoimi grupami. Nie różniło się to od wielu wspólnych wieczorów, czyli kino. Poszły więc dwie zaprzyjaźnione pary. Sylwestrowy seans filmowy, od godziny 20:00 do 3:00. Repertuar był świeży, w tym „V jak Vendetta” oraz któraś z części „Szybkich i wściekłych”. W rękach mieli plastikowe kubki, do których wlewano whiskey oraz szampana. Nie dało się ukryć, kochali filmy, z początku więc czuli się dziwnie z powodu przyzwolenia na picie podczas seansu. Jak się okazało, nie miało to jednak znaczenia, widzieli bowiem już na pewno połowę wyświetlanych filmów, a druga połowa ich nie interesowała. Chcieli po prostu zrobić coś razem.

Całowali się już w połowie drugiego seansu, nie interesowało ich to, co dzieje się dookoła. Ich przyjaciele z rozbawieniem próbowali uciszyć parę, która wpadła w jakże romantyczny nastrój, a w tym samym czasie na ekranie V wysadzał Londyn. Lekko gryzła jego wargę, gdy świętej pamięci Paul Walker oraz jakiś raper, którego nazwiska nie pamiętają, ścigali się po ulicach pulsującego neonami miasta. Kolejny film, kolejne butelki szampana. Nie wiedzieli, co ich tak nakręca – aura kina, jakaś niestosowność wynikająca z faktu, że są w miejscu publicznym? A może duża ilość alkoholu? Nieważne, połowa ich twarzy rozświetlana była światłem bijącym z ekranu, a oni zastanawiali się, czy wytrzymają do północy, tak bardzo chcieli wyjść i znaleźć się już w pokoju sam na sam. Czasami rzucali okiem na resztę kinomanów. Nikt tej nocy nie oglądał filmów, a jeśli tak, to jednym okiem. Wiedzieli też, że nie otacza ich banda idiotów, którzy przyszli się spić oraz wystrzelić kilka petard. Oni też właśnie tak chcieli spędzać tej nocy Sylwestra. Razem. Kinowo.

Spędzili jeszcze jeden Nowy Rok razem, był to bal – wystawny, pełny jedzenia, tańczenia i alkoholu. Było jednak inaczej, temperatura krwi nie była taka sama, jak w ubiegłym roku, brakowało czegoś; może tego światła bijącego z ekranu, może za dużo mówili, a za mało robili, a może wiedzieli, że spędzają ten czas razem już nie dla siebie, ale dla swoich przyjaciół. Coś umierało. Nie ten film. Nie to życie.

Życzę Wam, Drodzy Miłośnicy Filmu, abyście wchodzili w kolejny rok, mając obok ludzi podobnych do Was. Nie pozwólcie im odejść, zgódźcie się nawet na wspólny wieczór przy telewizorze, porozmawiajcie, obudźcie się niekoniecznie skacowani i obok ciał, które w Waszym życiu są tylko przebłyskiem, ale właśnie obok nich – podobnych do Was. Kinomanów.

To będzie naprawdę dobry filmowy rok, zakład?

via huffpost.com

via huffpost.com

 

Jakub Koisz

Jakub Koisz

Skończył polonistykę i kulturoznawstwo. Pisze więc, a to o komiksach, a to o filmach i książkach, uczy mówienia, uczy pisania... Mógłby całymi dniami biegać za piłką lub opowiadać przyjaciołom o filmach, które go ostatnio podjarały. Zapewne choć raz w życiu polecił Ci "Big Lebowskiego", komedie Franka Capry lub "Avengers". Jeśli byłaś kobietą i uznał, że sympatyczną, bredził Ci o "Przed wschodem słońca". Jeśli Cię nie polubił, kazał Ci obejrzeć "Salę samobójców" lub "Efekt motyla". Lubi boks i kino bokserskie.
Jakub Koisz

Latest posts by Jakub Koisz (see all) • janka

  mój mały coming out na koniec roku: uwielbiam twoje felietony, chce ich więcej i chcę cię mieć :P

  • SonnyCrockett

   Czy Crov ma siostrę? :)

   • Mefisto

    Crov jest siostrą :P

    • SonnyCrockett

     Z tego co donosza moje źródła to Crov nie zmienia płci w sieci jak niektóre typy z zboczonego forum KMF które należy potępić za szerzenie polityki nienawiści ;)

 • Kinomaniaczka

  DZIĘKUJEMY!

 • Jokullus

  Dla Kinomanów, każdy rok jest dobrym rokiem :D Nawzajem wszystkiego dobrego!

 • Mefisto

  O ile ten zakład? :)

 • Misterny

  Jak zwykle z magią i klasą.

 • mejdżer

  :)

 • bobzielarz

  Jak zwykle bez polotu.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

TOM CRUISE. Zagubiony chłopiec - portret aktora

Następny tekst

10 najpopularniejszych tekstów 2013OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE