DUNKIERKA – jest pierwszy pełny zwiastun! (aktualizacja 15.12.2016)

Autor: Rafał Oświeciński
opublikowano

Brakuje nam dobrego kina wojennego, oj brakuje. W tym roku Mel Gibson zaproponuje Hacksaw Ridge, a w przyszłym roku Christopher Nolan zaproponuje swoją wizję ewakuacji wojsk brytyjskich z Dunkierki w 1940 roku. Niewiele widać w tym gatunku, szczególnie gdy mowa o II Wojnie Światowej, oprócz widowisk, które zaproponują ci dwaj panowie.

Pierwszy teaser wylądował i dawno nie widzieliśmy tak dobrej, klasycznej zajawki, która niczego nie zdradza, ale doskonale wprowadza w klimat opowieści. Plus ta końcowa scena, która – nie boję się tego słowa – miażdży. Nie wiem, co się wydarzy za chwilę, ale na pewno będzie to coś, na co warto czekać. Tym bardziej, że w roli głównej Tom Hardy i nic więcej mi do szczęścia nie trzeba. Oprócz niego Mark Rylance, Kenneth Branagh, Cillian Murphy i James D’Arcy. Zdjęcia Hoyte van Hoytema, muzyka Hans Zimmer.

21 czerwca przyszłego roku przekonamy się, co się stało na plażach Dunkierki.

 

 

AKTUALIZACJA 12.12.2016

Pierwszy, oficjalny plakat do DUNKIERKI Nolana.

Schemat się sprawdza.

 

AKTUALIZACJA 15.12.2017

Nowy zwiastun – świetny zwiastun. Buduje odpowiedni klimat, zapowiada kapitalne sceny batalistyczne i całe szczęście nie zdradza zbyt wiele, jeśli chodzi o fabułę. Nolan potrafi bawić się tajemnicą, niedopowiedzeniem – to w kinie mamy odkryć to, co najważniejsze.

Ostatnio dodane