Żółta sprawiedliwość nadchodzi! | FILM.ORG.PL

Żółta sprawiedliwość nadchodzi!
Jacek Lubiński
26.03.2016


Znacie jego imię! Wiecie, jak naprawdę się nazywa! Widzieliście go już wielokrotnie w akcji! I teraz zobaczycie go znowu… w jedwabnym szlafroczku i z kawą w ręku! Tak, tak – takiego Człowieka-nietoperza, obrońcy Gotham, krzyżowca w bardzo, bardzo ciemno-szarej pelerynie, postrachu kryminalistów i nadziei uciśnionych jeszcze nie oglądaliście. Ale zobaczycie, bo to Batman! A Warner Bros. nie daje wyboru, nie pertraktuje z widzami (ani terrorystami), nie wybacza finansowym przebojom – zwłaszcza tym o szpiczastych uszkach.

The Lego Batman Movie – spinoff Lego Przygody oraz następstwo serii gier komputerowych, które trzy lata temu skondensowano do bardzo zabawnego Lego Batman. Moc superbohaterów D.C., w kinach zbuduje się dopiero w lutym 2017, ale już teraz możemy cieszyć oczy zajawką całej produkcji, jaka z pewnością uchyli niejeden rąbek tajemnicy z życia zamaskowanego mściciela. Na razie o fabule nic nie wiadomo, a za kamerą co prawda inni twórcy niż poprzednio, lecz można być dobrej myśli. Raz jeszcze głosu nietoperkowi użycza Will Arnett (chyba jego rola życia), a towarzyszyć mu będą m.in. Rosario Dawson, Ralph Fiennes, Michael Cera i Zach Galifianakis jako Joker (hahaha! to nie żart!). Na pewno będzie śmiesznie, luzacko i bardzo, bardzo żółto. I w polskiej wersji, prędzej czy później.

 

Jacek Lubiński

Jacek Lubiński

KINO - potężne narzędzie, które pochłaniam, jem, żrę, delektuję się. Często skuszając się jeno tymi najulubieńszymi, których wszystkich wymienić nie sposób, a czasem dosłownie wszystkim. W kinie szukam przede wszystkim magii i "tego czegoś", co pozwala zapomnieć o sobie samym i szarej codzienności, a jednocześnie wyczula na pewne sprawy nas otaczające. Bo jeśli w kinie nie ma emocji, to nie ma w nim miejsca dla człowieka - zostaje półprodukt, który pożera się wraz z popcornem, a potem wydala równie gładko. Dlatego też najbardziej cenię twórców, którzy potrafią zawrzeć w swym dziele kawałek serca i pasji - takich, dla których robienie filmów to nie jest zwykły zawód, a niezwykła przygoda, która znosi wszelkie bariery, odkrywa kolejne lądy i poszerza horyzonty, dając upust wyobraźni.
Jacek LubińskiPrzeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Wożąc panią Daisy

Następny tekst

Cały ten TATI. Życie i twórczość Jacques'a TatiegoOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE