Watchmen - komiks filmowy | FILM.ORG.PL

Watchmen – komiks filmowy
Jerzy Babarowski
28.08.2013


 

Czy „Watchmen” to najlepszy komiks wszechczasów? Sprawa dyskusyjna, ale w redakcji KMF jest duża grupa fanów tego dzieła, które na tak postawione pytanie z pewnością odpowiedziałoby twierdząco. Komiks Alana Moore’a nie miał szczęścia do adaptacji filmowych – najpierw przez wiele, wiele lat produkcja nie mogła ruszyć z miejsca, a gdy w końcu za projekt zabrał się Zack Snyder efekt był… no cóż, powiedzmy, że kontrowersyjny.

Ale po co w ogóle komiks adaptować skoro można wprawić jego stronice zanimować, dodać muzykę oraz lektora wiernie czytającego wszystkie dialogi? Całość pozostaje dokładnie taka jaka była wcześniej, a dodane zostają dynamizm i filmowość. Taką właśnie nietypową mieszankę przygotowali fani  umieszczając na Youtubie całe dzieło Moore’a podzielone na 12 rozdziałów – tak jak było 12 numerów komiksu. Oto pierwszy z nich, pozostałe na YT:

Rodia

Nieznoszący wszystkiego, w równym stopniu nienawidzący bezmózgiej amerykańskiej papki jak i pretensjonalnych artystycznych smrodów, nie trawiący remake'ów, adaptacji i wszelkiego rodzaju przeróbek czegoś, co już było, cierpiący na widok kondycji współczesnego kina, rzygający na widok chciwości amerykańskich producentów, święcie wierzący w ambitne kino środka, odrodzenie Hollywood i w spektakularność nie wykluczającą głębi przekazu fan science-fiction, czarnego kryminału, Dostojewskiego, smutku i mroku w każdej postaci i wieczny narzekacz. Również nierób, wałkoń i śpioch.


  • drDigger

    Ludzie kochani! Sprawdzajcie rzeczy, które linkujecie! Powyższego filmu wcale nie przygotowali fani, tylko zostało to oficjalnie wydane na DVD (m.in. jako element pięciopłytowego wydania Watchmen Ultimate R1, ale także dostępne osobno). Ten film, to zripowane DVD! Litości! Propagujecie piractwo!

    • Pete

      Właśnie.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Hard Core Logo 2

Następny tekst

#56 Uniwersalny żołnierzOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE