Znalezione w sieci

Twin Peaks: The Entire Mystery

Autor: Filip Jalowski
opublikowano

29 lipca na sklepowe półki trafi Blu-ray Box z serialem Miasteczko Twin Peaks oraz uzupełniającym go prequelem Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną. Jak do tej pory najlepszym zbiorczym wydaniem kultowego serialu Davida Lyncha i Marka Frosta był tzw. „Złoty Box” zawierający wszystkie odcinki serialu i całkiem pokaźną ilość dodatków (między innymi słynne zapowiedzi odcinków wygłaszane przez Pieńkową Damę w stylu tych, które przed swoimi produkcjami proponował nam Alfred Hitchcock). Pozornie może wydawać się, że pojawienie się kolejnego wydawnictwa nie przyniesie nic oprócz podbicia jakości obrazu i dźwięku (w końcu, złoty zestaw wydawał się naprawdę porządną pozycją, wprowadzającą do niemal wszystkich miejsc związanych z miastem placka wiśniowego oraz cholernie dobrej kawy). Wydawcy, wraz z samym Lynchem, postarali się jednak o to, aby nowy Blu-ray Box stał się pozycją wyjątkową i obowiązkową w kolekcji każdego fana serialu.

twin-peaks-box-1

W roku 2011 fani serii wystosowali petycję, w której poprosili twórców filmu o to, aby światło dzienne ujrzały legendarne już niewykorzystane sceny do Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną. Przez długi czas wydawało się jednak, że opublikowanie odrzuconego materiału jest raczej mało prawdopodobne. Mniej więcej od roku 2012 w sieci zaczęły pojawiać się plotki o tym, że coś się święci. Ostatecznie, okazały się być one prawdą. Lipcowe wydawnictwo zawierać będzie niemal dziewięćdziesiąt minut niepublikowanego nigdy wcześniej materiału. Zważywszy na to, że oficjalna wersja kinowego prequelu Twin Peaks trwa minut 135, widzowie otrzymają właściwie zupełnie nowy film (tak jak w przypadku More Things That Happened rozszerzającego dziwny świat Inland Empire o minut osiemdziesiąt sześć.

Box można zamawiać już na Amazonie. Cena zestawu wynosi obecnie niecałe 95 dolarów, czyli (przy dzisiejszym kursie) nieco ponad 290 zł. Zważywszy na atrakcyjność wizualną samego opakowania, doskonale wyglądający obraz i moc dodatków warto odłożyć te trzy stówki i w letnie wieczory ponownie przenieść się do świata Laury Palmer i agenta Coopera. Poniżej zwiastun wydania zawierający nigdy niepublikowane sceny Ogniu krocz za mną.

Ostatnio dodane