Transforming Deluxe | FILM.ORG.PL

Transforming Deluxe
Rafał Donica
04.02.2014


Głupie, infantylne, puste jak bęben Rolling Stonesów… to tylko kilka epitetów, którymi obrzucane są od 2007 roku kolejne odsłony znoszącej złote jaja kury Michaela Baya pod tytułem „Transformers”. Dla wszystkich osób, które nie dały rady przebrnąc przez kiepskie fabuły, płytkie postaci oraz drażniąca grę aktorską Shii LaBeoufa (i pozostałej stawki aktorskiej też) ktoś  wyciągnął z transformerowej trylogii esencję, w postaci efektów specjalnych. Przed wami 10 minut najlepszych transformacji, wszystko ładnie zmontowane i oczywiście w hade. Oglądać, smakować i zastanawiać się, jakim cudem żaden z tych filmów nie dostał Oscara za efekty specjalne! Dla przypomnienia, pierwsza część przegrała ze „Złotym kompasem” (z cyfrowymi NIE-DŹWIE-DZIA-MI! ;), druga nie dostała nawet nominacji, a trzecia poległa w starciu z „Hugo i jego wynalazkiem”

transformers

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Choma Daniel

  Transformers nigdy nie dostało oscara i pewnie nigdy nie dostanie, choćby nie wiem jak zajebiste te efekty były- wystarczyło zobaczyć z jakim filmem przegrał Transformers DOTM czy pierwsze TFy
  .

  • Rafał Donica

   No raczej się nie doczłapie Bay Oscara, bo czwórka – sądząc po trailerze – żadnego przełomu w dziedzinie efektów nie robi, a wręcz cofa się o krok względem trójki.

   • Choma Daniel

    Ja byłbym spokojny o poziom efektów w czwórce. Co jak co, braku dopracowania swoich filmów pod względem CGI nigdy bym mu nie zarzucił. Widać, ze te rendery nie są ukończone. A akademia kompromituje sie z roku na rok- raz brakiem oscara dla trzeciej części Transformers czy brakiem nominacji dla Pacific Rim.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

TRUE DETECTIVE. Metafizyczny Detektyw

Następny tekst

#131 Blade RunnerOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE