Top 10 najgorszych efektów CGI | FILM.ORG.PL

Top 10 najgorszych efektów CGI
Rafał Donica
10.02.2014


Krótko. 10 najgorzej zrealizowanych efektów CGI w historii. Zgadzacie się, czy czegoś zabrakło?

Bo moim zdaniem zabrakło tego – murowane pierwsze miejsce ;)

neo

 

 

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • SilverAG

  E tam. Jak na polskie warunki tamtych lat to i tak wyżyny wyżyn i szczyt szczytowania :-) A pieniądze na ten efekt musieli z ZUS-u pożyczyć. Poza tym – Stępniowi z jego wadą wzroku i tak pewnie wsio ryba :-)

  • Rafał Donica

   Stępniowi może i tak, ale Zamachowski ma dobry wzrok i nie może wyjść z zachwytu jaki to ten smok piękny :)

 • Tomasz Kocot

  ja bym dodał Hobbita 2 – tak zajechanego obrazu przez CGI chyba nie było. F*ck you, jackson!

 • Przemysław Baran

  jasne jak Matrix królował w kinach to ochów achów nie było końca wszystkie fotele w kinie mokre ,jakie efekty a teraz błeee -normalnie jeden wielki żal,jeszcze żeby nasi coś w tym temacie mieli do powiedzenia w kinie szkoda słów

  • Ania Łagódka

   Ale tu chodzi o Matrix 2, którego nie chwalono nawet wtedy jak wyszedł ;)

   • Rafał Donica

    No i w rankingu nie jest ujęty cały film, a jedynie scena walki Neo vs. Smith, która w wielu miejscach razi sztucznością efektów i raziła już w dniu premiery. Takiego pościgu po autostradzie nikt się nie czepia, bo to geniusz efektów w najczystszej postaci

    • Ania Łagódka

     No właśnie ;)

 • MIke

  WatchMojocom to super kanał :)

 • Negatywny

  Z dupy są takie rankingi.

  • Rafał Donica

   Nie wiem gdzie znajdujesz takie rankingi, nie moja sprawa, ale ten, zapewniam Cię, pochodzi z netu :)

   • Negatywny

    Gdybym miał bardziej rozwinąć tę myśl, to powiedziałbym, że dla mnie niedorzeczne jest tworzenie tego typu rankingów gdzie bierzemy największe superprodukcje z najlepszymi swego czasu efektami i znajdujemy jakiś jeden wycinek o trochę słabszym poziomie a następnie mieszamy to z efektami z niskobudrzetowych filmów. Np. scena z matrixa z agentami smithami jest do dziś świetna a poziom jej złożoności miażdzy system. Fakt, w paru scenach widać, że NEO czy któryś ze smithów jest całkowicie komputerowy ale to jest mały pikuś (mi bardziej przeszkadzało udźwiękowienie z przewracającymi się kręglami i odgłosy przywalenia stalowym prętem jakby ktoś uderzał pałeczką w kubek po kawie) – w terminatorze 2 w scenach kaskaderskich też widać jakiegoś dziwnego pana zamiast Arnolda i jakoś niczego to nie zmienia.

 • Boguś

  Everything is wrong with (…) in (…) or less minute też jest spoko.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

LEGO® Przygoda

Następny tekst

#133 LśnienieOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE