Szukając Don Kiszota | FILM.ORG.PL

Szukając Don Kiszota
Jerzy Babarowski
21.08.2013


Terry Gilliam próbował zekranizować opowieść o Don Kiszocie od początku lat 90. W 2002 roku wydawało się,  że w końcu mu się uda.  Zebrana została ekipa, obsada (Johnny Depp!), znaleziono lokacje i zaczęto kręcić film.

Niestety, realizacja „The Man Who Killed Don Quixote” była  katastrofą niewyobrażalnych rozmiarów. Filmowcy co chwila natrafiali na rozmaite przeszkody i po miesiącach rozpaczliwych prób kontuzja aktora odtwarzającego główną rolę w końcu przekreśliła nadzieje na dokończenie produkcji. Piekło, przez które przeszła ekipa zostało uwiecznione w fantastycznym filmie dokumentalnym „Lost in La Mancha”. Do kupna na DVD i dostępne w oryginalnej wersji językowej na Youtubie.

Rodia

Nieznoszący wszystkiego, w równym stopniu nienawidzący bezmózgiej amerykańskiej papki jak i pretensjonalnych artystycznych smrodów, nie trawiący remake'ów, adaptacji i wszelkiego rodzaju przeróbek czegoś, co już było, cierpiący na widok kondycji współczesnego kina, rzygający na widok chciwości amerykańskich producentów, święcie wierzący w ambitne kino środka, odrodzenie Hollywood i w spektakularność nie wykluczającą głębi przekazu fan science-fiction, czarnego kryminału, Dostojewskiego, smutku i mroku w każdej postaci i wieczny narzekacz. Również nierób, wałkoń i śpioch.Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Następny będziesz ty

Następny tekst

ByzantiumOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE