Świetny materiał zza kulis EDGE OF TOMORROW | FILM.ORG.PL

Świetny materiał zza kulis EDGE OF TOMORROW
Rafał Oświeciński
28.05.2014


Już niedługo premiera „Na skraju jutra” (w najbliższy weekend w większości miast odbędą się seanse przedpremierowe), a światło dzienne ujrzał niezwykły materiał zza kulis tej produkcji. Niby nic, klasyczne behind-the-scenes, ale serce rośnie gdy widzi się oldschoolowy plan filmowy, na którym, co prawda, zielone tło łatwo zauważyć, jednak radość budzi rasowa pirotechnika, tradycyjne dekoracje i autentyczne, nieudawane zaangażowanie aktorów, przede wszystkim czysto fizyczne. Tom Cruise i Emily Blunt w pełnym rynsztunku biegają, skaczą, są rzucani na glebę, jakieś linki ciągną ich w różne strony – naprawdę fajnie to wygląda, tak staromodnie. Dzisiaj, w świecie produkcji SF, magicy od efektów specjalnych potrafią wyczarować wszystko: każde tło, każdy detal, zjawisko, nie mówiąc już o postaciach. Szacunek oczywiście się należy i nie można deprecjonować ich roboty, tym bardziej, że liczy się efekt finalny, nie metoda. Niemniej widok tego, jak Doug Liman kręci „Edge of Tomorrow”, powoduje, że bilet na weekendowy seans mam zaklepany (nie mówiąc o tym, że film zbiera świetne recenzje).

edge-tomorrow

Edge-of-Tomorrow-Behind-the-Scenes-410303365_10152547087097275_5885140299515830478_n

Rafał Oświeciński

Rafał Oświeciński

Celuloidowy fetyszysta.
Kino istnieje nie tylko dla rozrywki. Powinno budzić emocje. Powinno szokować ibulwersować. Powinno bez skrupułów zmuszać mózg i serce do wytężonej pracy. Dlatego wolę nieudane eksperymenty od udanych średniaków tworzonych od linijki.
Rafał Oświeciński


 • Szymon Pajdak

  Świetnie to wygląda. Nie mogę się doczekać :)

 • Tomasz Kocot

  Możecie poprawić link do prawd objawionych przez TDKR?
  Sorry, że tu piszę, ale chyba będzie szybsza reakcja.

 • Jomen

  Przecież Tom C. jest znany z pracowitości na planie, lubi fizyczne wyzwania nie marudzi jak gwiazdka tylko ciężko haruje. Za to go podziwiam.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Oglądasz sobie film, a tu nagle...

Następny tekst

Milion sposobów, jak zginąć na ZachodzieOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE