Stanley Kubrick o wszystkim | FILM.ORG.PL

Stanley Kubrick o wszystkim
Jerzy Babarowski
17.07.2013


 

Ostatnio pokazaliśmy wam Stanleya Kubricka, dziś więc czas na dłuższe posiedzenie z tym wyczesanym wizjonerem. Oto jedyny nagrany z nim pełny wywiad dostępny w Internecie, przeprowadzony podczas prac nad „Odyseją kosmiczną”. W sieci można znaleźć mnóstwo drukowanych w przeróżnych czasopismach na przestrzeni lat wywiadów z Kubrickiem, jednak żaden z nich nie korzysta z dobrodziejstw dźwięku.

Tym razem jest inaczej – legendarny reżyser opowiada o dzieciństwie, dorastaniu, nie dostaniu się na studia, pierwszej pracy, pierwszych filmach, a rozmowa w końcu schodzi na mocno intelektualne rozważania na temat istnienia obcych cywilizacji, w którym to temacie Kubrick właśnie siedział po uszy. No i naszym zdaniem ma bardzo seksowny głos.

Niesamowicie inspirujący wywiad, pokazujący że nie ma znaczenia jakim uczniem się było w szkole, ale czy ma się talent i czy potrafi się go wykorzystać:

Rodia

Nieznoszący wszystkiego, w równym stopniu nienawidzący bezmózgiej amerykańskiej papki jak i pretensjonalnych artystycznych smrodów, nie trawiący remake'ów, adaptacji i wszelkiego rodzaju przeróbek czegoś, co już było, cierpiący na widok kondycji współczesnego kina, rzygający na widok chciwości amerykańskich producentów, święcie wierzący w ambitne kino środka, odrodzenie Hollywood i w spektakularność nie wykluczającą głębi przekazu fan science-fiction, czarnego kryminału, Dostojewskiego, smutku i mroku w każdej postaci i wieczny narzekacz. Również nierób, wałkoń i śpioch.Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

12 Years a Slave - Steve McQueen o niewolnictwie

Następny tekst

#35 ICarlyOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE