Spider-Man – zbanowany trailer | FILM.ORG.PL

Spider-Man – zbanowany trailer
Rafał Donica
21.02.2014


Rok 2001, USA traci niewinność (który to już raz?) – premiera „Collateral Damage” zostaje przesunięta o rok, Spielberg w odnowionej wersji „E.T.” zabiera agentom broń, dając im do rąk krótkofalówki, z filmu wylatuje tekst o „przebieraniu się za terrorystę”, powstaje petycja o zmianę tytułu drugiej części kinowego „Władcy pierścieni”, a z sieci na prędce wycofuje się ten oto, poniższy teaser-trailer...

spider-man-wtc-poster

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Mike

  Czy to możliwe że pamiętam że widziałem go w kinie?

 • tomashec

  Urocze, Nokia 3310 :)

 • Jakuzzi

  Dla mnie ten teaser zawsze był fenomenem i wielką zagadką. Nie chcę mi się wierzyć, że zostal zbanowany tylko przez WTC. Przecież cała scena z tego trailera, a nie tylko jej finał, nie znalazła się w filmie. Więcej – wygląda jak wyjęta z zupełnie innego filmu, jakby ktoś nakręcił te sceny tylko na potrzeby teasera.

  Przypomina mi się na marginesie pierwszy teaser Apocalypto, w którym glównego bohatera grał zupełnie inny aktor niż w ostatecznym filmie. Również WTF.

  • Mefisto

   „jakby ktoś nakręcił te sceny tylko na potrzeby teasera” – bo tak było; to wszak teaser, a nie trailer i był robiony na długo przed zakończeniem zdjęć


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

#120 Mecz ostatniej szansy

Następny tekst

#144 Death ProofOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE