Sekrety J.J. Abramsa | FILM.ORG.PL

Sekrety J.J. Abramsa
Jerzy Babarowski
30.09.2013


 

Jakiś czas temu do „Znalezionych…” wrzuciliśmy prezentację Andrew Stantona wygłoszoną niedawno na konferencji TED – o kinie i drodze zawodowej tego reżysera. Dziś cofniemy się parę lat.

W 2007 roku – jeszcze przed „Gwiezdnymi Wojnami”, „Star Trekiem” i „Super 8” – J.J. Abrams wystąpił na scenie konferencji TED. Miał już wtedy na koncie liczne scenariusze, hitowy serial „Lost”, ale tylko jeden wyreżyserowany przez siebie film – „Mission: Impossible 3”. Wygłosił świetną prezentację, która w ciekawy, niebanalny i wciągający sposób naświetliła widzom/słuchaczom jego osobę, spojrzenie na kino i podejście do opowiadania historii. J.J. dużo mówił o tajemnicach, a jako element prezentacji posłużyło mu dziwne, zagadkowe pudełko, które wiele lat wcześniej dostał od dziadka…

Rodia

Nieznoszący wszystkiego, w równym stopniu nienawidzący bezmózgiej amerykańskiej papki jak i pretensjonalnych artystycznych smrodów, nie trawiący remake'ów, adaptacji i wszelkiego rodzaju przeróbek czegoś, co już było, cierpiący na widok kondycji współczesnego kina, rzygający na widok chciwości amerykańskich producentów, święcie wierzący w ambitne kino środka, odrodzenie Hollywood i w spektakularność nie wykluczającą głębi przekazu fan science-fiction, czarnego kryminału, Dostojewskiego, smutku i mroku w każdej postaci i wieczny narzekacz. Również nierób, wałkoń i śpioch.


 • Tomek Madejski

  Oglądałem ten materiał z TED już jakiś czas temu, wydaje mi się że można go zobaczyć także z polskimi napisami, możliwe że właśnie na stronie TED.

  • Guest

   Tak, można, na TED właśnie. Linkujemy rzeczy z Youtuba bo
   stamtąd jest zwyczajnie łatwiej, ale masz rację, że klip można obejrzeć po
   polsku na stronie TED. Sorry, że nie wspomniałem o tym w opisie, zapomniałem.
   Zaraz poprawię.

  • Jerzy Babarowski

   Tak, można, na TED właśnie. Linkujemy rzeczy z Youtuba bo stamtąd jest zwyczajnie łatwiej, ale masz rację, że klip można też obejrzeć po polsku na stronie TED. Sorry, że nie wspomniałem o tym w opisie, zapomniałem. Zaraz poprawię.

 • MIke

  NIech Moc będzie z tobą Dżej Dżej :)

 • zbrojo

  Uwielbiam prezentacje TED, choć jest w nich ostatnio za dużo show a za mało know how. Oczywiście jest wiele perełek a stwierdzenie takie można wysunąc po oglądnięciu kilkudziesięciu prezentacji.

  Ja polecam na jesienne wieczory zestaw 10 prezentacji TED dla przedsiębiorców . Wszystkie z polskim tłumaczeniem: http://freshmail.pl/blog/ciekawostki/10-inspirujacych-prezentacji-ted-dla-przedsiebiorcow.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Fota #81 - Steve McQueen

Następny tekst

Hannibal Lecter i Will Graham - Dwie formy destrukcyjnościOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE