Noc przyszłości | FILM.ORG.PL

Noc przyszłości
Jerzy Babarowski
13.11.2013


 

Zimno wam?

Gdy piszę te słowa jest środek września. Nie wiem, jaka pogoda będzie w listopadzie, ale domyślam się, że chłodna. Dni będą krótkie, noce długie, a śnieg już pewnie będzie na ulicach. Ale nie wiem tego. Piszę do was z przeszłości.

Nie wiem też, jaka będzie wtedy pogoda w Los Angeles, choć na pewno cieplejsza niż u nas. Nie mam również pojęcia, jak będzie tam wyglądał następny listopad. I jeszcze następny.

Ale wiem, jak będzie wyglądał w 2019 roku. A na pewno jak będzie brzmiał.

Rodia

Nieznoszący wszystkiego, w równym stopniu nienawidzący bezmózgiej amerykańskiej papki jak i pretensjonalnych artystycznych smrodów, nie trawiący remake'ów, adaptacji i wszelkiego rodzaju przeróbek czegoś, co już było, cierpiący na widok kondycji współczesnego kina, rzygający na widok chciwości amerykańskich producentów, święcie wierzący w ambitne kino środka, odrodzenie Hollywood i w spektakularność nie wykluczającą głębi przekazu fan science-fiction, czarnego kryminału, Dostojewskiego, smutku i mroku w każdej postaci i wieczny narzekacz. Również nierób, wałkoń i śpioch.Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

CHLOË GRACE MORETZ. Diablica o anielskich rysach

Następny tekst

#89 WybuchOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE