Nieoczekiwany gość | FILM.ORG.PL

Nieoczekiwany gość
Jerzy Babarowski
22.07.2013


W 1996 roku założyciel studia Pixar, John Lasseter, złożył wizytę u Charliego Rose’a. Ale był z nim ktoś jeszcze… człowiek, który chyba bardziej niż ktokolwiek inny przyczynił się do tego, że dane nam było obejrzeć takie filmy jak „Wall-E”, „Gdzie jest Nemo?” czy trylogia Toy Story.

Wywiad odbył się parę miesięcy przed powrotem Steve’a Jobsa na łono Apple’a, z którego został wyrzucony 11 lat wcześniej i można w nim usłyszeć echa rozgoryczenia, jakie wciąż czuł do włodarzy niegdyś założonej przez siebie firmy.

Rodia

Nieznoszący wszystkiego, w równym stopniu nienawidzący bezmózgiej amerykańskiej papki jak i pretensjonalnych artystycznych smrodów, nie trawiący remake'ów, adaptacji i wszelkiego rodzaju przeróbek czegoś, co już było, cierpiący na widok kondycji współczesnego kina, rzygający na widok chciwości amerykańskich producentów, święcie wierzący w ambitne kino środka, odrodzenie Hollywood i w spektakularność nie wykluczającą głębi przekazu fan science-fiction, czarnego kryminału, Dostojewskiego, smutku i mroku w każdej postaci i wieczny narzekacz. Również nierób, wałkoń i śpioch.Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Fota #44 - Bruce Willis

Następny tekst

Zero Theorem - zwiastun filmu GilliamaOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE