Najśmieszniejsze 40 minut w internecie | FILM.ORG.PL

Najśmieszniejsze 40 minut w internecie
Jerzy Babarowski
02.10.2013


 

Pewnie wiecie, że Woody Allen zaczął nie jako filmowiec, ale komik. Jego komediowe wykształcenie w dużym stopniu przeniosło się na kino, które tworzył i stało się jedną z cech charakterystycznych jego twórczości.

W 1971 roku Woody był świeżo po premierze komedii „Bananas” – swojego trzeciego filmu. W ramach jego promocji udzielił wywiadu dziennikarzowi z Granada Television. Jest to chyba najśmieszniejszy wywiad, jaki w życiu widziałem. Reżyser i dziennikarz postanowili zadrwić sobie z widzów i zamienili domyślnie poważną rozmowę w wypełnioną absurdalnym poczuciem humoru farsę, w której każda kolejna odpowiedź reżysera jest bardziej bezsensowna od poprzedniej. Całość jest tak zabawna, że pozostaje tylko usiąść i pilnować się by ze śmiechu nie zwrócić obiadu.

Rodia

Nieznoszący wszystkiego, w równym stopniu nienawidzący bezmózgiej amerykańskiej papki jak i pretensjonalnych artystycznych smrodów, nie trawiący remake'ów, adaptacji i wszelkiego rodzaju przeróbek czegoś, co już było, cierpiący na widok kondycji współczesnego kina, rzygający na widok chciwości amerykańskich producentów, święcie wierzący w ambitne kino środka, odrodzenie Hollywood i w spektakularność nie wykluczającą głębi przekazu fan science-fiction, czarnego kryminału, Dostojewskiego, smutku i mroku w każdej postaci i wieczny narzekacz. Również nierób, wałkoń i śpioch.


  • drDigger

    Ubawiłem się jak na orędziu generała Jaruzelskiego. Przezabawne niczym reportaż z Wigilii dla samotnych.

  • horus

    Genialne!! 40 minut taczania się po podłodze ze śmiechu :)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

MUD (Uciekinier)

Następny tekst

Rest In Peace, BREAKING BADOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE