Magiczne kolaże | FILM.ORG.PL

Magiczne kolaże
Jerzy Babarowski
20.12.2013


PicMonkey Collage

Niespełna dwa tygodnie temu kolega Adamus zapodawał w Znalezionych zmontowany przez jakiegoś filmowego zapaleńca na Youtubie kolaż składający się z urywków zwiastunów do produkcji roku 2013. Dziś będzie coś podobnego, ale jednak innego.

Na Tubie pewien użytkownik o nicku Gen Ip od trzech lat na koniec każdego roku montuje podobne kolaże – jednak ich źródłami nie są zwiastuny, ale same filmy. Owocami jego pracy są miniaturowe perełki, z genialnie rozłożonym tempem i doborem muzyki, potrafiące podniecić, wzruszyć, rozśmieszyć i zasmucić. Niejeden montażysta mógłby się z nich uczyć swojego fachu. Podobnych magików jest zapewne w internecie na pęczki, ale Gen Ip szczególnie przyciągnął moją uwagę. Parę dni temu ukazał się klip podsumowujący 2013 rok – z tej okazji postanowiliśmy wam przybliżyć wszystkie filmiki z tej serii od samego początku:

Który wam się najbardziej podoba?

Rodia

Nieznoszący wszystkiego, w równym stopniu nienawidzący bezmózgiej amerykańskiej papki jak i pretensjonalnych artystycznych smrodów, nie trawiący remake'ów, adaptacji i wszelkiego rodzaju przeróbek czegoś, co już było, cierpiący na widok kondycji współczesnego kina, rzygający na widok chciwości amerykańskich producentów, święcie wierzący w ambitne kino środka, odrodzenie Hollywood i w spektakularność nie wykluczającą głębi przekazu fan science-fiction, czarnego kryminału, Dostojewskiego, smutku i mroku w każdej postaci i wieczny narzekacz. Również nierób, wałkoń i śpioch.Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Fota #110 - Home Alone

Następny tekst

Niezniszczalni 3 - teaserOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE