Maciej Stuhr jako… Wołkow? | FILM.ORG.PL

Maciej Stuhr jako… Wołkow?
Rafał Donica
06.03.2014


Maciej Stuhr wcieli się w rosyjskim serialu „Insomnia” w znającego sztuki walk badassa z samurajskim mieczem i pistoletem w dłoni… brzmi jak kolejna parodia w wykonaniu Stuhra Juniora, prawda? Bo i tak wygląda. Trudno uwierzyć, że to wszystko na poważnie, bo z tyłu głowy wciąż mam Macieja Stuhra komedianta i patrząc na jego kamienną twarz i rolę twardziela przedstawioną na poniższych fragmentach, bezwiednie zestawiam je ze Stuhrem parodiującym Stanisława Sojkę i nie mogę, po prostu nie mogę zachować powagi, o którą zdaje się prosić poniższa zajawka. Szczerze powiedziawszy wygląda mi to na kolejną zgrywę pana Macieja, tylko tym razem wysokobudżetową i nie na scenie.

W filmografii młodego Stuhra na próżno szukać „Insomni” (sprawdzałem na FilmWebie i IMDb), sieć także zdaje się milczeć na temat rzekomego rosyjskiego serialu „Insomnia” i postaci Wołkowa (nadzwyczaj złowrogo brzmiące imię dla twardziela :), strzępy informacji na ten temat znalazłem jedynie w serwisie wsumie.pl, powołującym się na… wywiad z Maciejem Stuhrem z NewsWeeka, który zresztą także (jeśli w ogóle taki wywiad miał miejsce :) rzuca cień podejrzenia na fakt istnienia opisywanego tu rosyjskiego serialu: „Gram tam największego twardziela w historii rosyjskiego kina, po rosyjsku. Rozwalam wszystkich samym wzrokiem, a jak nie wzrokiem, to ciosami karate. Wybuchają za mną samochody, a ja nawet nie mrugnę okiem, tylko idę dalej. Arnold Schwarzenegger w połączeniu z Bruce’em Lee” . Cóż, jeśli to wszystko to parodia, to bardzo udana i chyba bardzo kosztowna – być może szykowana na tegoroczny Prima-Aprillis? A jeśli to na poważnie, to nie jest dobrze, skoro wygląda jak parodia. A może Wy wiecie coś więcej na temat tej „produkcji”? ;)

bolkow_strona

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Marek Jankowski

  Dla mnie on już dawno przestał tylko grać w filmach.POleciał w stronę polityki.Więc wniech się nie dziwi że większość fanów odwróciło sie od niego.

 • Dawid Wójcik

  Jak dla mnie to filmik przygotowany na tegoroczne rozdanie Orłów, kiedyś zrobić coś podobnego z Salą Samobójców, teraz pisał, że ma również coś specjalnego, więc kto wie wie ;)

  • be

   Na Orły już przygotował jedną zajawkę – z „Idą” (jest przebrany za zakonnicę i leży plackiem na ziemi).

 • szczyglis

  A jednak mrugnął okiem pod koniec, jak była eksplozja :P

 • Jakub Piwoński

  a ja boję się, że to na poważnie.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Mały Szocik - premiery 7.03.2014

Następny tekst

#154 Ed-209OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE