Lokacje filmowe vs rzeczywistość | FILM.ORG.PL

Lokacje filmowe vs rzeczywistość
Rafał Donica
17.04.2014


Jakiś czas temu trafiłem w sieci na wydrukowany kadr z „Avengers” trzymany w dłoni i ustawiony tak, aby pasował do prawdziwego miejsca, w którym ów kadr został sfilmowany. Wyglądało to naprawdę ciekawie i, jak się wkrótce okazało, kadr z „Avengers” zestawiony z lokacją w rzeczywistym świecie nie był odosobnionym przypadkiem. Przekopałem się przez google i wyszukałem trochę podobnego materiału. Całą zabawę we wpasowywanie kadrów w rzeczywiste tła rozpoczął prawdopodobnie nowojorski dziennikarz Christopher Moloney – na jego blogu znajdziecie ponad 500 tego typu fotek, a poniżej 40 przykładowych, z najbardziej znanych filmów, różnych autorów, znalezione w szeroko pojętej sieci.

Zdjęcia pozostawiamy bez podpisów, bo tym większa frajda z rozpoznawania z jakich tytułow pochodzą. Kolejność zupełnie przypadkowa, poza „Avengers” na pierwszym miejscu, żeby zepsuć humor naszemu ulubieńcowi, Andriejowi.

1

2

4

6

7

8

9

10

11

12

13

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • szczyglis

  Świetne! Stanąć w miejscu, gdzie stał Bruce z tabliczką „I hate niggers” bezcenne ;)

 • steppenwolf1982

  super! ale te z supermana i „słomianego wdowca” średnio się zgadzają. „życie carlita” również troszkę naciągane ;)

  • Rafał Donica

   A dla mnie ta z Supermana to jedna z najlepszych ;)
   Życie Carlita faktycznie słabe, bo ta lokacja to w sumie kawałek schodów, choć podejrzewam, że koleś znalazł dokładnie TE schody skoro takie zdjęcie zrobił.

   • Paratol

    A czy finał Życia Carlita nie dzieje się przypadkiem na Grand Central w NY? Bardzo dawno oglądałem ten film, ale coś mi się tak kojarzy – wtedy ustalenie lokalizacji tych schodów nie byłoby aż tak trudne

 • theVenator

  Musi być dziwnie mieszkać w Nowym Jorku i widzieć codzienność w co drugim filmie :)

 • Przemysław Baran

  masakra ,świetna robota ,proszę więcej


Poprzedni tekst

Jezus z celuloidu, czyli filmy z boskim bohaterem

Następny tekst

FARGO - recenzja pilota serialuOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE