Lekcje z Davidem Fincherem | FILM.ORG.PL

Lekcje z Davidem Fincherem
Jerzy Babarowski
30.10.2013


 

Ci, którzy regularnie śledzą Znalezione z pewnością zauważyli, że osoba Davida Finchera nie jest mi obojętna :) Pomyślałem, że dziś jeszcze trochę was nim pomęczę. Tym razem pora na parę klipów dźwiękowych z fragmentami komentarzy reżysera do kilku jego filmów. Komentarze pochodzą z wydań DVD i Blu-ray konkretnych tytułów.

Warto posłuchać, jakie są podstawy filozofii i podejścia do pracy Finchera, gdyż mało jest w Hollywood równie genialnych rzemieślników ekranu jak on i chyba żadnego, który byłby równie zdolny i jednocześnie zdołał zachować artystyczną wolność i status rasowego filmowego autora.

Rodia

Nieznoszący wszystkiego, w równym stopniu nienawidzący bezmózgiej amerykańskiej papki jak i pretensjonalnych artystycznych smrodów, nie trawiący remake'ów, adaptacji i wszelkiego rodzaju przeróbek czegoś, co już było, cierpiący na widok kondycji współczesnego kina, rzygający na widok chciwości amerykańskich producentów, święcie wierzący w ambitne kino środka, odrodzenie Hollywood i w spektakularność nie wykluczającą głębi przekazu fan science-fiction, czarnego kryminału, Dostojewskiego, smutku i mroku w każdej postaci i wieczny narzekacz. Również nierób, wałkoń i śpioch.Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Czarno na białym - Karnawał dusz

Następny tekst

Wilk z Wall Street - drugi zwiastunOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE