In J.J. We Trust! | FILM.ORG.PL

In J.J. We Trust!
Filip Jalowski
22.05.2014


Ruszyły zdjęcia do najnowszej części gwiezdnej sagi. Ekipa filmowa znajduje się obecnie w Abu Dhabi, gdzie najprawdopodobniej kręcone są sceny zlokalizowane na pustynnym Tatooine. W związku z ruszeniem marketingowej maszyny, Abrams coraz częściej odzywa się do fanów Star Wars. Wciąż są to wypowiedzi zdawkowe, nie zdradzające niczego konkretnego na temat historii, jaką opowie w najnowszej części, aczkolwiek tego typu informacji doczekamy się prawdopodobnie w przeciągu kilku miesięcy.

sw-1

W najnowszym video reżyser opowiada fanom o możliwości wygrania roli w epizodzie VII. Każdy, kto wesprze kampanię organizowaną przez producentów w ramach pomocy UNICEF-owi, ma szansę na wizytę na planie nowych Star Warsów oraz możliwość wcielenia się w jednego ze statystów. Nie to jest jednak w nagraniu Abramsa najważniejsze (z perspektywy czysto filmowej oczywiście). Jego najbardziej interesującym momentem jest pojawienie się jednej z postaci występujących w filmie. Jej kostium i scenografia rozciągająca się za plecami reżysera jednoznacznie zdradzają, że Abrams chce zrobić Star Wars po staremu, bez zbytniego zawierzania czarom, jakie proponuje dziś CGI. Oby tak dalej. In J.J. We Trust! • Rafał Donica

  No pięknie, aż serce rośnie jak się widzi oldskulową, gumową, „żywą” postać na planie, a nie cyfrowe badziewie.

 • Artur Trzebny

  Abrams udowodnił swoimi Star Trekami, że potrafi tchnąć nowe życie w zdawałoby się skostniałą formułę, w ramach której nic nowego pokazać już się nie da. Oby potrafił w podobny sposób zaczarować Gwiezdną Sagę. Pożyjemy, zobaczymy. Co do wszechobecnego CGI, w 2008 roku Steven Spielberg też zarzekał się, że przy czwartej odsłonie przygód Indiany Jonesa ograniczy CGI do minimum realizując film w starym, znanym z poprzednich części stylu. A nawet świstak był cyfrowy:-) Wiem, że czasy się zmieniły, technika filmowa zrobiła ogromny krok naprzód i cyfrowe cuda wylewają się z ekranu. Nie mam nic przeciwko. Jeżeli jest to robota takich firm jak ILM, Weta, Digital Domain czy też Double Negative wiem, że zobaczę tylko perfekcję. Ale to dobrze jeżeli ktoś nadal stosuje animatronikę czy też modele i kręci wiele rzeczy bezpośrednio przed kamerą, a nie tylko na tle niebieskiego ekranu.

 • speiderman

  Geniany pomysł. Więcej ludzi zapozna się z tą akcją, bo chcieli jedynie zobaczyć kostium.

 • Pingback: Reżyser Godzilli nakręci spin-off Star Wars | FILM.ORG.PL()

 • Pingback: Star Wars VII - fotki z planu | FILM.ORG.PL()


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

PLAKAT - Sin City: Damulka warta grzechu

Następny tekst

Fota dnia - Lloyd KaufmanOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE