Harry Potter vs Star Wars | FILM.ORG.PL

Harry Potter vs Star Wars
Rafał Donica
30.04.2014


Do dziś było niemożliwe, abyśmy dowiedzieli się jak mógłby wyglądać pojedynek Harry’ego Pottera z rycerzem Jedi. Dzięki zapałowi filmowców-amatorów niemożliwe stało się możliwe. Poniższy film to najnowszy „hit internetu” i choć to określenie jest dziś nadużywane przez przypinanie do byle idiotów robiących z siebie… idiotów przed kamerą, tak „Harry Potter vs Star Wars” w pełni na nie zasłużył!

Film został profesjonalnie nakręcony, zmontowany, okraszony efektami i udźwiękowiony, co zasługuje na wielkie brawa, bo to przecież „tylko” video-wygłup paczki znajomych. Powiem więcej, nie tylko twórcy preludium „Thorgala”, którzy to trzy lata pracowali nad wyprodukowaniem nowego odcinka przygód Pi i Sigmy, ale i rodzimi filmowcy-amatorzy oraz zawodowcy powinni uczyć się od autorów poniższego filmu, jak nakręcić emocjonującą, dynamiczną i pełną humoru krótkometrażówkę. 

star wars potter

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


  • Andriej

    Sorry, ale jedynym czego jest w tym filmiku pod dostatkiem, to zaawansowanego autyzmu. Cóż, pewnie terapeuci mogą się trochę z tego nauczyć…

  • Piotr Kocięcki

Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Godzilla - azjatycki trailer

Następny tekst

CYBERPUNK - cykl artykułówOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE