Get to the Choppaaa!!! | FILM.ORG.PL

Get to the Choppaaa!!!
Rafał Donica
21.03.2014


Tekst „Get to the Chopper!” Arnolda Schwarzeneggera z filmu „Predator” żyje dziś własnym (internetowym) życiem i ma się niewiele gorzej od kultowych „I’ll be back” czy „Hasta La Vista Baby” z „Terminatorów”. Wyobraźcie sobie jakie to musi być uczucie usłyszeć ten tekst przez słuchawkę telefonu z ust samego Schwarzeneggera, który, wzorem Chucka Norrisa, przyłączył się do globalnego, sympatycznego żartowania ze swojego wizerunku, czy raczej twardego, austriackiego akcentu ;)

arnold schwarzenegger predator

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Jakub Piwoński

  należałoby wspomnieć o czym oni w ogóle gadają przez ten telefon. a chodzi o to, że arnold jest w posiadaniu własnego czołgu i postanowił udostępnić go dla wybranej osoby, by wraz z nią zniszczyć maszyną kilka rzeczy. przez telefon rozmawia ze zwycięzcą konkursu i pewnie kolejny filmik będzie poświęcony ich wspólnej rozwałce.

  • Andriej

   Arnie FTW
   Teraz porównajcie do starych dobrych twardzieli kina akcji te wymuskane, drewniane cipy z marvelowskich badziewi! Oby moda na te filmy upadła równie szybko i z takim impetem, jak się zaczęła!

 • B-Spears

  Polecam dobrą parodię Arnolda: http://www.youtube.com/watch?v=OcWtLFYZV8Y


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

The Signal - kolejny "Moon"?

Następny tekst

#166 Arnold SchwarzeneggerOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE