Czynnik chomika | FILM.ORG.PL

Czynnik chomika
Jerzy Babarowski
21.06.2013


„Hamster Factor” to dokument opowiadający o powstaniu najlepszego filmu Terry’ego Gilliama – „12 małp” – i jeden z najlepszych tego typu materiałów jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Biorąc na warsztat kontrowersyjną i średnio lubianą w Hollywood postać jaką jest Gilliam twórcy odsłaniają te kulisy tworzenia amerykańskich blockbusterów, o których się zazwyczaj nie mówi i które są spychane pod dywan. Arcyciekawy seans:

Rodia

Nieznoszący wszystkiego, w równym stopniu nienawidzący bezmózgiej amerykańskiej papki jak i pretensjonalnych artystycznych smrodów, nie trawiący remake'ów, adaptacji i wszelkiego rodzaju przeróbek czegoś, co już było, cierpiący na widok kondycji współczesnego kina, rzygający na widok chciwości amerykańskich producentów, święcie wierzący w ambitne kino środka, odrodzenie Hollywood i w spektakularność nie wykluczającą głębi przekazu fan science-fiction, czarnego kryminału, Dostojewskiego, smutku i mroku w każdej postaci i wieczny narzekacz. Również nierób, wałkoń i śpioch.


  • kelley

    polecam. widzialem to wczesniej w dodatkach na plycie dvd – znakomita rzecz.

  • JCS

    wybitny film (staram się ignorować końcową scenę w samolocie, która psuje cały wydźwięk filmu)

  • rar

    @JCS – podobno producenci naciskali na to, żeby ją dodać. Dla mnie nie jest ona jednak na tyle znacząca, żeby psuła mi odbiór filmu.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Dźwięk w filmie cz. 4 - Komedie Rene Claira

Następny tekst

Zack Snyder - wizjoner i rzemieślnikOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE