Cudowna muzyka z dzieł Studia Ghibli | FILM.ORG.PL

Cudowna muzyka z dzieł Studia Ghibli
Jerzy Babarowski
23.10.2013


 

W sierpniu 2008 roku z okazji premiery najnowszego filmu Studia Ghibli – „Ponyo” – i 25-leciawytwórni zorganizowano w Tokio uroczysty koncert filharmoniczny muzyki z filmów Hayao Miyazakiego. Nadworny kompozytor japońskiego reżysera Joe Hisaishi osobiście poprowadził orkiestrę w niespełna 2-godzinnym spektaklu emocji, któremu niewiele muzycznych widowisk na świecie jest w stanie dorównać.

Joe Hisaishi należy do najbardziej melodyjnych i chwytających za serce współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Jego twórczość stanowi klasę samą w sobie i pozostaje jedynie Bogu dziękować, że jeden geniusz w postaci Hayao Miyazakiego znalazł drugiego w postaci Hisaishiego. Zalinkowany poniżej koncert jest jednym z najintensywniejszych przeżyć muzycznej przyjemności, jakich dane mi było doświadczyć. Warto, warto i jeszcze raz warto!

A Hisaishi ze swoją muzyką parę lat temu przyjechał na Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie i ja tam byłem. A wy nie :)

Rodia

Nieznoszący wszystkiego, w równym stopniu nienawidzący bezmózgiej amerykańskiej papki jak i pretensjonalnych artystycznych smrodów, nie trawiący remake'ów, adaptacji i wszelkiego rodzaju przeróbek czegoś, co już było, cierpiący na widok kondycji współczesnego kina, rzygający na widok chciwości amerykańskich producentów, święcie wierzący w ambitne kino środka, odrodzenie Hollywood i w spektakularność nie wykluczającą głębi przekazu fan science-fiction, czarnego kryminału, Dostojewskiego, smutku i mroku w każdej postaci i wieczny narzekacz. Również nierób, wałkoń i śpioch.Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Wszyscy aktorzy świata w nowym filmie Wesa Andersona

Następny tekst

TRYPTYK Z ADRENALINĄ – czyli 3 x akcja klasy BOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE