"Aningaaq", spin-off "Grawitacji" | FILM.ORG.PL

„Aningaaq”, spin-off „Grawitacji”
Filip Jalowski
21.11.2013


„Grawitacja” to bez wątpienia jeden z największych kinowych hitów tego roku. Wszyscy, którzy dali ponieść się kosmicznej wizji Cuarona mają szansę na to, aby choć na chwilę powrócić do rzeczywistości wykreowanej przez meksykańskiego reżysera. W sieci zadebiutował krótki metraż, który pokazuje galaktyczną tragedię Sandry Bullock od innej, ziemskiej strony.

W jednej z bardziej dramatycznych scen filmu kosmonautka łączy się z Ziemią i rozmawia z człowiekiem, którego zupełnie nie rozumie. W tle słychać szczekanie psów oraz głos wydawany przez małe dziecko. Krótkometrażówka przenosi nas na drugi koniec radiostacji, który okazuje się być skutą lodem Grenlandią.

Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Jonas Cuaron, czyli współscenarzysta „Grawitacji”. „Aningaaq” doskonale uwypukla fakt, że Ziemia może być tak samo nieprzyjazna, opustoszała i śmiertelnie niebezpieczna, jak zabójcza przestrzeń kosmiczna. Sugeruje również, że jedynym lekarstwem na taki stan rzeczy jest kontakt z drugim człowiekiem.

„Aningaaq” miał swoją premierę na festiwalu w Wenecji. Znalazł się również na krążku Blu-ray jako dodatek do „Grawitacji”. Film ma realne szanse na nominacje do Oscara w kategorii najlepszego filmu krótkometrażowego.

ANINGAAQ • Mefisto

  Oscara, serio? Na mózg się Wam wszystkim ta Grawitacja rzuciła. Przecież to taka tam ciekawostka, uzupełnienie pełnego metrażu. Już krótsze filmy Marvela są ciekawsze i bardziej pomysłowe.

  • Fidel

   Osobiście nie jestem zachwycony „Grawitacją” – sfera wizualna jak najbardziej, ale sam film po mnie spłynął. Wzmianki o tym, że ten krótki metraż może być nominowany znalazłem w kilku zagranicznych źródłach. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w Wenecji podobno zebrał baaaaaardzo pozytywne recenzje. Ten dział nie jest poświęcony na jakieś analizy czy teksty krytyczne, tylko na nowinki, ploteczki i ciekawostki znalezione w sieci, więc nie wiem skąd ta napinka Mef ;)

   • Mefisto

    Napinka? Śmieję się tylko z podobnych doniesień :)


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Rozwiązanie KONKURSU z Nicholsonem i Douglasem w roli głównej.

Następny tekst

SUITS. Nudne życie prawnika?OSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE