Zestawienie

Szafa gra! Najlepsze odcinki ŚWIATA WEDŁUG LUDWICZKA

Autor: Maja Budka
opublikowano

Święto Halloween

Historia kradzieży cukierka z hipermarketu skrywa w sobie pewien niepokój i grozę – widmo dożywotniej odsiadki w ciupie. Okazuje się nawet, że każdy szanujący się kryminalista zaczynał swoją przestępczą karierę od kradzieży jednego małego cukierka. Nic więc dziwnego, że biedny Ludwiczek powoli popada w obłęd, zastanawiając się, czy w więziennej stołówce można prosić o dokładkę. Idealnym tłem do rozgrywającej się kryminalnej historii staje się nadchodzące święto słodyczy – Halloween. I choć to tylko jeden niegroźny cukierek, cały odcinek przebiega w klimacie przeszywającego thrillera psychologicznego.

Mokry sąsiad w moim łóżku

To kolejny odcinek serii, który demaskuje złożoność postaci Andy'ego Andersona.

W rozpoczynającej odcinek aktorskiej sekwencji Louie wspomina swojego ojca. Przekornego, zaborczego, ale i dobrodusznego i wyrozumiałego starego Andersona. Swoje wystąpienie puentuje słowami: „Mój staruszek był całkiem w porządku. Nie powiedziałem mu tego. Nie mówi się ojcu: »Hej, tato, jesteś równy«. Teraz żałuję”. Mokry sąsiad w moim łóżku to kolejny odcinek serii, który demaskuje złożoność postaci Andy’ego Andersona – bądź co bądź jednego z najciekawszych i wzbudzających współczucie bohaterów serialu. Podczas groźnej powodzi dom Andersonów staje się jedyną bezpieczną ostoją, w której schronienie znajdują wszyscy sąsiedzi – nawet ci, z którymi ma się na pieńku. Dają po sobie znać inżynieryjne umiejętności taty Ludwiczka, który budując mur przeciwpowodziowy, wspomina, że „tę samą metodę zastosował, zmieniając bieg rzeki Alabama”.

Wielkie dzieło Ludwiczka

W ósmym roku swojego życia Ludwiczek rozbudza w sobie miłość do filmów, niemal każdy dzień spędzając w kinie. W końcu za namową troskliwej matki, Ory, chłopiec postanawia nakręcić swój własny film. Epicką opowieść o tragicznym bohaterze, który ratuje miasteczko przed złym posiadaczem ziemskim oraz zdobywa serce córki miejscowego kaznodziei. Niespodziewanie cała okolica pragnie wziąć udział w filmowym projekcie, czując nagłe aktorskie powołanie. W głównej mierze o rolę ubiega się Andy Anderson, bezowocnie próbując zaimponować reżyserowi. Pogodny i pouczający odcinek o twórczej sile pracy zespołowej.

Kazoo przychodzi na obiad 

Kolejny ciekawy odcinek ze względu na odtajnienie intrygującej przeszłości rodziców głównego bohatera. Do Cedrowej Górki przyjeżdża komik – Marty Kazoo. Okazuje się również byłym chłopakiem Ory, który pragnie się z nią spotkać. Mimo niechęci i dezaprobaty ze strony matki Ludwiczek zostaje uczniem Kazoo i szkoli się na komika. W tym samym czasie zazdrosny Andy próbuje odkryć, kim dla żony był niegdyś Marty. Epizod, który wprowadza nieco zagadkowej treści, demaskując równie ciekawych drugoplanowych bohaterów. Dodatkowo ubarwia portret rodziny Andersonów, malując ich jako życzliwą, kochającą i wesołą rodzinę.

A jakie są Wasze ulubione odcinki? Piszcie w komentarzach!

Ostatnio dodane