Ale wpadka #38 | FILM.ORG.PL

#38 Szklana pułapka 5
Wpadki Filmowe
23.07.2013


„Szklana pułapka 5”  2013r.
Syn Johna McClane’a ucieka magicznym busem. Nie dość, że lewy reflektor kilkukrotnie odpada i wraca na swoje miejsce, na samym końcu pościgu nawet się świeci. Do tego prawy reflektor kilkukrotnie zawodzi, a sam samochód zmienia… typ, co najlepiej widać po niższym dachu   ;) . (nad. Charles & Dux)

 

 

Tylko na stronie KMF co dwa dni nowa wpadka! Liczymy na wasz czynny udział w tworzeniu tego działu. Na pewno każdy z was oglądając filmy zauważa od czasu do czasu odrastające lusterko samochodowe, ranę zmieniającą miejsce na twarzy bohatera, kaskadera w miejscu gwiazdora, lub butlę ze sprężonym powietrzem na starożytnym rydwanie… Wspólnymi siłami wytropimy mnóstwo zaskakujących i zabawnych wpadek. Wasze propozycje przesyłajcie na adres wpadki@film.org.pl, najlepiej wraz z dokładnym opisem i stosowną zrzutką z filmu (prosimy NIE robić czerwonych ramek zaznaczających miejsce wpadki – zrobimy to sami). Jeśli nie macie możliwości załączenia screena, podajcie dokładny czas, kiedy dane ujęcie ma miejsce. Każda opublikowana wpadka podpisana będzie oczywiście ksywką lub nazwiskiem autora. Z góry prosimy o nie kopiowanie wpadek z innych serwisów, aby dział ALE WPADKA! był miejscem, w którym czytelnicy strony KMF znajdować będą same świeże materiały, a nie „przedruki”. Zapraszamy do współpracy!

Latest posts by Wpadki (see all) • Grzegorz G

  Wystarczyło wpisać sam tytuł – ten film to jedna wielka wpadka.

 • Jakub Piwoński

  nigdy nie zrozumiem, jak można przy kręceniu tej samej sceny użyć dwóch typów aut.

  • Rafał Donica

   Piwon, a jak wytłumaczysz uzycie do kręcenia tej samej sceny dwóch różnych autostrad? („Transformers 3” :)

 • SilverAG

  I jeszcze zmienia długość :-) Może miało to związek z emocjami? :-) A tak w ogóle to wszystkie Szklane Pułapki, o dziwo, aż rażą wpadkami i błędami montażowymi. Rażą, ale… nie kłują w oczy :-)

 • SilverAG

  I zgadzam się z przedmówcą – jak można do jednej sceny zmieniać wersje samochodów??? Pomijam już, że na planie pracują ludzie, którzy dbają o tzw. continuity, ale trzeba być debilem, żeby tak pomylić samochody… Chyba że to montaż dwóch różnych pościgów :-)

 • kartofelek007

  To wy chyba nigdy transformerów nie oglądaliście. A co jeżeli to był jeden z autobotów?

 • Rafał Donica

  Przez kolejne trzy odsłony Ale Wpadki! będziemy zajmować sie pościgiem samochodowym ze Szklanej pułapki 5 – bądźcie czujni ;)

 • tchopz

  Trzecie zdjęcie to chyba lustrzane odbicie… Ruch lewostronny i zbity nie ten reflektor co trzeba.

  • tchopz

   Wróć! Czwarte zdjęcie oczywiście.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Najlepsze filmy lat 70. - miejsca 10-1

Następny tekst

Fota #45 - Christopher Reeve i Margot KidderOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE