Ale wpadka #22 | FILM.ORG.PL

#22 Transformers 3
Wpadki Filmowe
28.06.2013


„Transformers 3” 2011r.
Pamiętacie niesławne wykorzystanie fragmentów scen pościgu z „Wyspy” w „Transformers 3”? Już pal sześć, że Bay poszedł po linii najmniejszego oporu korzystając z własnych materiałów, ale mając pod ręką grafików komputerowych nie pokusił się o choćby symboliczne dopasowanie ujęć z „Wyspy” do ujęć z „Transformers”; różni się tu wszystko: od pojazdów uczestniczących w pościgu począwszy, poprzez zabudowania za autostradą, białe linie na jezdni, słupy bariery przedzielające pasy ruchu, na porze dnia (spójrzcie na cienie aut) kończąc ;). (nad. Dux)

 

Tylko na stronie KMF codziennie nowa wpadka! Liczymy na wasz czynny udział w tworzeniu tego działu. Na pewno każdy z was oglądając filmy zauważa od czasu do czasu odrastające lusterko samochodowe, ranę zmieniającą miejsce na twarzy bohatera, kaskadera w miejscu gwiazdora, lub butlę ze sprężonym powietrzem na starożytnym rydwanie… Wspólnymi siłami wytropimy mnóstwo zaskakujących i zabawnych wpadek. Wasze propozycje przesyłajcie na adres wpadki@film.org.pl, najlepiej wraz z dokładnym opisem i stosowną zrzutką z filmu (prosimy NIE robić czerwonych ramek zaznaczających miejsce wpadki – zrobimy to sami). Jeśli nie macie możliwości załączenia screena, podajcie dokładny czas, kiedy dane ujęcie ma miejsce. Każda opublikowana wpadka podpisana będzie oczywiście ksywką lub nazwiskiem autora. Z góry prosimy o nie kopiowanie wpadek z innych serwisów, aby dział ALE WPADKA! był miejscem, w którym czytelnicy strony KMF znajdować będą same świeże materiały, a nie „przedruki”. Zapraszamy do współpracy!

Latest posts by Wpadki (see all)  • Karolcio

    Tego właśnie nie rozumiem w takich produkcjach. Wielki budżet, efekty specjalne zapierają dech w piersiach, zaoszczędzili czas przy tworzeniu fabuły… Więc mogli by zadbać o niektóre szczegóły w ciągłości ujęć itp.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Najlepsze filmy lat 70. - głosowanie czas zacząć!

Następny tekst

Uniwersytet potwornyOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE