#119 Gladiator | FILM.ORG.PL

#119 Gladiator
Rafał Donica
18.02.2014


„Gladiator” 2001 r.
Butla z gazem (sprężonym powietrzem?) na rydwanie w „Gladiatorze” śmieszy zawsze :) (nad. Dux)

 

 

 

Gladiator

 

Tylko na stronie KMF co dwa dni nowa wpadka! Liczymy na wasz czynny udział w tworzeniu tego działu. Na pewno każdy z was oglądając filmy zauważa od czasu do czasu odrastające lusterko samochodowe, ranę zmieniającą miejsce na twarzy bohatera, kaskadera w miejscu gwiazdora, lub butlę ze sprężonym powietrzem na starożytnym rydwanie… Wspólnymi siłami wytropimy mnóstwo zaskakujących i zabawnych wpadek. Wasze propozycje przesyłajcie na adres wpadki@film.org.pl, najlepiej wraz z dokładnym opisem i stosowną zrzutką z filmu (prosimy NIE robić czerwonych ramek zaznaczających miejsce wpadki – zrobimy to sami). Jeśli nie macie możliwości załączenia screena, podajcie dokładny czas, kiedy dane ujęcie ma miejsce. Każda opublikowana wpadka podpisana będzie oczywiście ksywką lub nazwiskiem autora. Z góry prosimy o nie kopiowanie wpadek z innych serwisów, aby dział ALE WPADKA! był miejscem, w którym czytelnicy strony KMF znajdować będą same świeże materiały, a nie „przedruki”. Zapraszamy do współpracy!

Rafał Donica

Rafał Donica

Rocznik 77, od chwili obejrzenia „Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia „Akirę”, „Drive” i niedocenioną „Nienawistną ósemkę”). Miłośnik Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Od seansu „Frankensteina” Jamesa Whale'a – niepoprawny wielbiciel postaci monstrum. Założyciel i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Wieloletni współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE.
Prowadzi blog tematyczny poświęcony klasycznym monster-movies: cinemafrankenstein.blogspot.com
Rafał Donica


 • Artur Gralla

  A mnie ciekawi po co ten gaz ?.

  • F

   Wydaje mi się, że sprężone powietrze służyło do przewrócenia rydwanu. Swoją drogą wpadka tak znana, że aż dziw, że nie pojawiła się tu wcześniej.

   • Mefisto

    Była od lat dostępna w starym dziale z wpadkami.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

LEMMY. 49% motherfucker & 51% son of a bitch

Następny tekst

Powrót do PRESSŁOŚCI #16 - Sylvester StalloneOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE