Vaiana: Skarb oceanu - zwiastun | FILM.ORG.PL

Vaiana: Skarb oceanu – zwiastun nowej animacji Disneya
Maciej Niedźwiedzki
15.06.2016


Disney zaprezentował zwiastun i plakat swojej drugiej, po świetnym Zwierzogrodzie, tegorocznej animacji. Oryginalnie film nosi nazwę Moana, a w tłumaczeniu na polski Vaiana: Skarb oceanu. Produkcja wygląda bardzo dobrze od strony wizualnej oraz wizerunków postaci. Podoba mi  się podkręcona paleta barw. O fabule niewiele wiadomo. Główny bohater o imieniu Maui, o głosie  Dwayne’a Johnsona, jest półbogiem.  Wyrusza w podróż, by odnaleźć zaginiony skarb. Mało to odkrywcze, ale mam nadzieję że Ron Clements i John Musker (to reżyserzy odpowiedzialni za hity lat 90. jak Mała syrenka, Aladyn i Herkules) wtłoczyli w tę historię sporo emocji, zmieszanych z disneyowskim czarem.

Tytuł sugeruje kino przygodowe, a przebojowy zwiastun wypełnione po brzegi humorem, akcją i domieszką magii widowisko. Dodatkowo skierowane chyba głównie dla najmłodszych widzów. Oby jednak i dorośli odnaleźli coś dla siebie.

Od zwiastuna bardziej podoba mi się wcześniej zaprezentowany, poetycki, subtelny, ale też obdarzony energią plakat. Czekam więc na najnowszą produkcję Disneya. Abstrahując do jakości, na pewno spodziewam się kolejnego finansowego sukcesu.

k

Polska premiera zaplanowana jest na 25 listopada 2016.

Maciej Niedźwiedzki

Maciej Niedźwiedzki

W KMF od 2013 roku. Uwielbiam filmy Martina Scorsese i animacje Pixara. Interesują mnie europejskie filmy festiwalowe, animacje z całego świata i oczywiście wysokobudżetowe filmy amerykańskie (wyłączając produkcje Marvela, których nie lubię i nie rozumiem). Trzy najlepsze filmy w historii kina to "Ojciec Chrzestny II", "Brokeback Mountain" i "Wściekły byk".
Maciej Niedźwiedzki

Latest posts by Maciej Niedźwiedzki (see all)  • ARISTO

    Czekam na to żeby ktoś z klubowiczów (albo gości) napisał o rodzimym „Jak uratować mamę”, pierwszej od 5 lat polskiej animacji, docenionej na licznych festiwalach, a co dostaje ? plakat i zwiastun entego jankeskiego filmidła. No po prostu słów mi brak…

  • Gieferg

    Jaki sens zmieniać głównej bohaterce imię?

    • Prawa autorskie. Nazwa „Moana” jest trademarkiem w części krajów, w tym w Polsce.


Przeczytaj jeszczePoprzedni tekst

Kino to podróż do świata fantazji. Wywiad z KUBĄ CZEKAJEM

Następny tekst

ŻÓŁTA CEGLANA DROGA #25: PIŁKARSKIE REMINISCENCJEOSTATNIE KOMENTARZE NA STRONIE