publicystyka filmowa

Vaiana: Skarb oceanu – zwiastun nowej animacji Disneya

Autor: Maciej Niedźwiedzki
opublikowano

Disney zaprezentował zwiastun i plakat swojej drugiej, po świetnym Zwierzogrodzie, tegorocznej animacji. Oryginalnie film nosi nazwę Moana, a w tłumaczeniu na polski Vaiana: Skarb oceanu. Produkcja wygląda bardzo dobrze od strony wizualnej oraz wizerunków postaci. Podoba mi  się podkręcona paleta barw. O fabule niewiele wiadomo. Główny bohater o imieniu Maui, o głosie  Dwayne’a Johnsona, jest półbogiem.  Wyrusza w podróż, by odnaleźć zaginiony skarb. Mało to odkrywcze, ale mam nadzieję że Ron Clements i John Musker (to reżyserzy odpowiedzialni za hity lat 90. jak Mała syrenka, Aladyn i Herkules) wtłoczyli w tę historię sporo emocji, zmieszanych z disneyowskim czarem.

Tytuł sugeruje kino przygodowe, a przebojowy zwiastun wypełnione po brzegi humorem, akcją i domieszką magii widowisko. Dodatkowo skierowane chyba głównie dla najmłodszych widzów. Oby jednak i dorośli odnaleźli coś dla siebie.

Od zwiastuna bardziej podoba mi się wcześniej zaprezentowany, poetycki, subtelny, ale też obdarzony energią plakat. Czekam więc na najnowszą produkcję Disneya. Abstrahując do jakości, na pewno spodziewam się kolejnego finansowego sukcesu.

k

Polska premiera zaplanowana jest na 25 listopada 2016.

Ostatnio dodane